Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime Ukrainos vaikams

Atgal

Padėkime Ukrainos vaikams

Bohdan (12 m.), Darija (10 m.) ir Vasilina (5 m.) kartu su mama iš Ukrainos į Lietuvą atvyko 2022 m. pabaigoje. Išvykti iš Ukrainos įkalbėjo tėtis, nes vaikai jau ilgą laiką gyveno nuolatiniame pavojuje, didžiąją laiko dalį leido rūsyje, o elektra ir vanduo atsirasdavo retai ir tik porai ar keletui valandų.

Atvykusi į Lietuvą šeima iškart apsigyveno „SOS vaikų kaimų“ suteiktame būste. Vaikai pirmąsias dienas daug miegojo, po kelionės ir ilgo įtampoje bei baimėje praleisto laikotarpio buvo keista, kad nereikia slėptis rūsyje, visada yra elektra ir galima laisvai išeiti į lauką, nes nebėra jau įprastu tapusio pavojaus.

Vaikai pagaliau apsigyveno saugioje aplinkoje, tačiau karo metu patirti išgyvenimai niekur nedingo, taip pat reikėjo laiko priprasti prie naujos aplinkos, vėliau mokykloje bei darželyje – prie bendraamžių ir mokytojų. Iš prigimties ramus Bogdan tapo uždaresnis, pradėjo nepasitikėti savimi, prastai miegoti naktimis. Darija, visada buvusi aktyvi, dažnai pradėjo sapnuoti košmarus, atsirado daug pykčio ir netinkamo elgesio. O mažiausioji Vasilina pradėjo daug sirgti, tapo nerami, dažnai verkė.

Visgi po trijų Lietuvoje praleistų mėnesių Bohdan, Darija ir Vasilina jaučiasi jau kur kas geriau. Bohdan ir Darija lanko mokyklą, Vasilina – darželį. Mezgasi pirmosios draugystės su bendraamžiais (ir lietuviais, ir ukrainiečiais), vaikai jau priprato prie savo namų, turi mėgstamiausias šeimos lankomas vietas mieste.

Darija ir Bohdan lanko individualią ir grupinę terapiją, o Vasilina – kaniterapijos užsiėmimus su šuneliu. Abu mokyklinio amžiaus vaikai taip pat turi korepetitorių, eina į sekmadieninę mokyklą – tai labai padeda mokytis lietuvių kalbos ir užpildyti žinių spragas, kurios atsirado dėl skirtingų Lietuvos bei Ukrainos ugdymo programų ir ilgalaikio mokymosi nuotoliu.

Prisijunk prie pagalbos Bohdan, Darijai, Vasilinai ir dar 257 vaikams iš Ukrainos, kuriais šiuo metu rūpinasi „SOS vaikų kaimai“. Pasirūpink, kad šie vaikai turėtų saugų būstą, gautų psichologų ir kitų specialistų pagalbą, galėtų sėkmingai mokytis ir integruotis į mūsų visuomenę.

Tavo skirtomis lėšomis finansuosime:
• Ukrainos vaikų ir juos auginančių suaugusiųjų apgyvendinimo ir komunalines išlaidas;
• Specialistų (psichologų, psichoterapeutų, humanitarinės pagalbos specialistų) paslaugų išlaidas;
• Pagalbos maistu išlaidas;
• Kalbų mokymosi, korepetitorių pagalbos Ukrainos vaikams išlaidas.