Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime Nojai girdėti

Atgal

Padėkime Nojai girdėti

Prieš penkerius metus nuo gimimo visiškai negirdinčiai Nojai buvo padaryta klausos implanto operacija. Ir tuomet geros valios žmonių dėka pradėjo girdėti, kalbėti, lavinti savo gebėjimus ir vystytis, kaip ir visi bendraamžiai. Ji lankė darželį, muzikinio lavinimo grupę Moksleivių namuose – buvo kartu su vaikais, girdinčiais be pagalbinių priemonių. Tai tapo tiesiog stebuklu dvejų metukų mergaitei!

Dabar Nojai jau beveik aštuoneri, ji jau pirmokė bendro lavinimo mokykloje. Augančiai mergaitei labai svarbu gerai girdėti, nes vis dar lavinama klausa ir kalba bei garso supratimas. Kalbos procesoriaus išorinę dalį reikia keisti kas 5-erius metus, o valstybinė ligonių kasa tik nepilnai kompensuoja naujesnės kartos kalbos procesoriaus įsigijimą.

Išorinę kalbos procesoriaus dalį rekomenduojama keisti kas 5 metus, nes susidėvi ir kinta girdėjimo kokybė. Keičiant kalbos pocesorių, tėvams reikia prisimokėti už naujesnės kartos procesorių. Su dabartiniu procesoriumi mergaitė nepakankamai gerai skiria garsus, sudėtinga rašyti diktantus, atlikti teksto suvokimo užduotis, pasaulio pažinimo pratybas. Noja bijo skaityti klasėje garsiai, kad netaptų pajuokos objektu. Taip pat prastai girdint ne tokia efektinga logopedo pagalba, mažiau naudos suteikia lankomi būreliai.

Abu mergaitės tėveliai taip pat turi negalią, todėl surinkti trūkstamą sumą jiems šiuo metu yra neįmanoma, kad mergaitė galėtų tobulėti ir lavėti. Tai itin svarbu būtent šiuo metu – pirmoje klasėje - kai dedami pagrindai tolimesniam gyvenimui ir mokymuisi.