Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime Justukui pasveikti

Atgal

Padėkime Justukui pasveikti

„Kas bus greitesnis – progresuojanti liga ar lėšų surinkimas?“ – tramdydama jaudulį retoriškai klausia Justo mama Laima Rudokienė ir kreipiasi į visus geros širdies žmones prašydama pagelbėti. Jos dešimtmetis sūnus Justas serga reta genetine liga – Diušeno raumenų distrofija.

Laimos ir Rolando Rudokų šeima augina keturis vaikus: 19-metę Agnę, 14-metę Lėją, dešimtmetį Justą ir dvejų pagranduką Dominyką. Laima buvo 24-ias savaites nėščia besilaukdama Dominyko, kai pastebėjo, kad jos septynemetis berniukas ėmė kliuvinėti už daiktų, klupti, todėl buvo kreiptasi į neurologus. Neurologai berniuką nusiuntė sostinėms medikams ir po genetinių tyrimų paaiškėjo diagnozė – Diušeno raumenų distrofija.

Vaikams, kurie serga šia liga, atrofuojasi raumenys, o mirtis ištinka, kai visiškai nusilpsta širdies ir plaučių veiklą palaikantys raumenys. Justo liga per kone ketverius metus progresavo tiek, kad berniukas jau pats nebepaeina, juda neįgaliojo vežimėlyje. Lietuvoje yra tik šeši vaikai, kuriems diagnozuota Diušeno raumenų distrofija. Liga turi įvairių pakitimų, tačiau medikai nustatė, kad tik vienam Justui pagal jo ligos pakitimus gali pagelbėti Amerikos farmacininkų sukurtas vaistas.

Pavasarį Justo gydymui reikalinga 200 tūkst. eurų kainuojančių, Diušeno sindromą galinčių sustabdyti vaistų. Jau surinkta beveik pusė lėšų, tačiau jų maža. Vaistas Exondys51 yra licencijuotas, kliniškai ištirtas, įrodyta, kad jis ligą gali paversti į lengvesnę formą arba ją net visai sustabdyti. Vaistai sujungia „nutrūkusią“ DNR grandinę, raumenys nebenyksta, o vartojantys vaistą žmonės net sulaukia senatvės. Vaistas licencijuotas 2016 m. rugsėjo mėn. JAV, tuo tarpu šalies sveikatos apsaugos sistemos atstovai atsisako suteikti pagalbą.