Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėk vaikams pabėgėliams

Atgal

Padėk vaikams pabėgėliams

3-ų metų Aylan Kurdis kūnas buvo rastas paplūdimyje. Berniukas nuskendo apvirtus pabėgėlių laiveliui. Kartu nuskendo jo penkiametis brolis Galip Kurdi ir mama. Šiuo laiveliu jie tikėjosi išsigelbėti nuo karo baisumų Sirijoje. Jie bėgo ieškodami saugumo, bet jų kelionė baigėsi tragedija.

Pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo Europa susiduria su didžiausia pabėgėlių krize. 2015 m. Europą pasiekė jau daugiau nei 350 tūkst. žmonių, kurie ryžosi pavojingai ir neretai mirtiną pavojų keliančiai kelionei, tam, kad išgyventų, kad išsaugotų gyvybę savo vaikams. Bėgdami iš savo namų jie keliavo beveik be maisto ir šiltų drabužių, miegojo nesaugiose vietose. Dauguma jų, kad pasiektų Europą, kėlėsi per jūrą nelegaliais pabėgėlių perpildytais laivais ar tiesiog paprastomis pripučiamomis valtimis. Oficialiais duomenimis patvirtinta, jog 2015 m. net 2,5 tūkst. saugaus prieglobsčio ieškojusių žmonių nuskendo.

Didžiulę dalį pabėgėlių sudaro vaikai – kai kurie jų iš savo namų iškeliavo su savo tėvais ar giminėmis, tačiau oficialiai pranešta, kad gausu vaikų, kurie į laivus buvo įsodinti vieni ir Europą pasiekė be tėvelių. Nuo sausio mėnesio vien į Italiją atvyko daugiau nei 7 600 vaikų be tėvelių ar giminių. Tūkstančiai išsigandusių berniukų ir mergaičių gyvena pabėgėlių stovyklose. Dauguma jų atvyko išsekę ir mirtinai išsigandę.

Tarptautinės organizacijos „Save the Children“ tarptautinis ofisas nuolatos teikia pagalbą vaikams, esantiems karinių konfliktų zonose (vaikams yra kuriamos saugios zonos, dalijamas maistas, drabužiai, suteikiama kita būtina pagalba) bei pabėgėliams jau persikėlusiems į Europą – maistu, geriamu vandeniu, drabužiais, kita būtina pagalba. „Save the children“ padaliniai dirba šalyse, tokiose kaip Sirija, kuriose karas negailestingai atskiria vaikus nuo jų šeimų. Taip pat mes dirbame tokiose valstybėse, kaip Turkija, Egiptas, Graikija, Italija, siekdami padėti vaikams pabėgėliams, užtikrinti jiems saugumą ir reikiamas gyvenimo sąlygas.