Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėk studentams atskleisti neįgaliųjų kūrybines galias (2011.05-06)

Atgal

Padėk studentams atskleisti neįgaliųjų kūrybines galias (2011.05-06)

Kūrybinė neįgalių žmonių saviraiška – viena iš efektyviausių socialinės reabilitacijos formų. Ji visada buvo ir lieka ta didžiąja paslaptimi, kai atsiveria siela ir jos būsena, kai jausmai bei protas virsta vaizdais, fantazija, pasakojimu, saviraiška, praturtinančia ir pačius neįgaliuosius, ir aplinkinius. Ko reikia, kad tai įvyktų? Kiekvieną kartą vis kitaip, bet visada tam būtina palanki dirva – tikras dėmesys, nuoširdus paskatinimas. Ypač tada, kai susiduriame su turinčiais proto negalią, nes jiems dėmesys – reikalingiausias. Kūrybinė veikla tampa jų didžiuoju raktu į pasaulį, kuriame jie – lygūs, o gal net pranašesni už kitus, sukaustytus žinojimo, logikos, prisitaikymo.

Apie projektą: Šiuo projektu siekėme jaunų žmonių kūrybiškumą ir nuoširdumą nukreipti į savanorišką veiklą su didžiausią socialinę atskirtį patiriančia jaunų žmonių grupe – sutrikusio intelekto asmenimis. Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedros magistrantai važiavo į tris bendrijos „Viltis“ centrus, kuriuose pravedė 6 pamokėles-užsiėmimus neįgaliesiems centrų lankytojams, kūrė bendrus dailės darbelius, bendravo. Paaukoję šiam projektui padėjote palaikyti neįgaliųjų dvasinę ir fizinę sveikatą.

Parama skirta įvairioms priemonėms (šilkas, dažai, paletės, teptukai ir kt.), iš kurių buvo gaminami dailės darbeliai, įsigyti.