Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėk praskaidrinti senjorų kasdienybę

Atgal

Padėk praskaidrinti senjorų kasdienybę

„Klounų lankymasis pas senelius jau tapo vienu svarbesnių resursų, padedančių senjorams bent trumpam atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių, pamiršti ligas ir prisiminti, kokie jie gali būti gyvybingi. Mes, kaip Senjorų socialinės globos namuose dirbantys specialistai, negalime prieiti prie senjorų taip, kaip tą sugeba ir moka klounai, todėl jie mums yra nepakeičiami. Visą laiką smagu matyti, kad senoliai, bendraudami su klounais, pražysta, atsiskleidžia ir pademonstruoja tokių gebėjimų bei asmeninių ypatumų, kurių net neįtarėme, kad jie turi. Neužmirštama istorija, kai viena gyventoja, kuri yra visiškai priklausoma nuo aplinkinių ir minimaliai reaguoja į aplinką, girdėdama klounų dainą, ėmė dainuoti kartu su jais. Ir tai buvo pirmas kartas, kai darbuotojai išgirdo jos balsą. Turbūt kito įtikinamesnio argumento, kodėl klounų apsilankymai yra reikalingi, nebereikia“, - pasakoja Senjorų socialinės globos namų psichologė Jurgita Bagdanavičiūtė (15min.lt straipsnio ištrauka).

Jau metus vykdoma organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ programa „Tu ateik į pasimatymą“ atskleidė, kad individualus bendravimas su senjorais padeda jiems atsiverti, atsipalaiduoti, socializuotis, jaustis svarbiais ir mylimais bei tapti laimingesniais. Programa siekiama kurti gilius, pagarba ir empatija paremtus santykius, praskaidrinti dažnai monotonišką ir ribotą senjorų kasdienybę, pagerinti jų gyvenimo kokybę, suteikti daugiau džiaugsmo, atrasti paslėptus ar pamirštus talentus. Pasitelkę menines priemones ir humorą gydytojai klounai senjorams dovanoja individualų dėmesį, sugrąžina prisiminimus, gerina tiek emocinę, tiek fizinę jų sveikatą.

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ jau 9-tus metus humoru teikia emocinę ir psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Organizacija naudoja savitą, ilgamete praktika patikrintą metodiką, leidžiančią priartėti prie sergančių, sunkiai bendraujančių, socialiai atskirtų, psichologinių sunkumų patiriančių žmonių.

Gydytojai klounai reguliariai kiekvieną penktadienį lankosi Senjorų socialinės globos namuose ir siekia aplankyti kitus šalies senjorų namus. Tam, kad būtų būtų galima užtikrinti programos tęstinumą ir plėtrą, reikalinga Jūsų parama.

Prisidėkite prie džiaugsmo misijos! Kartu praskaidrinkime senjorų kasdienybę, dovanojant jiems didžiausią dovaną - kito žmogaus dėmesį ir artumą.