Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėk onkoligoniukui (2010.07-09)

Atgal

Padėk onkoligoniukui (2010.07-09)

Onkologinėmis ligomis sergantys vaikučiai, besigydantys Vilniaus universitetinėje vaikų ligoninėje, tačiau gyvenantys kituose miestuose, dažnai susiduria su apgyvendinimo problemomis. Taip nutinka tuomet, kai vaikams yra atliekami įvairūs tyrimai ar procedūros, tačiau nėra reikalinga hospitalizacija. Taip pat tuomet, kai atvykti aplankyti besigydančių vaikų nori jų šeimų nariai. Dar viena problema kyla, kai ypatingai ilgą gydymą patiriantys vaikai nori bent porai valandų išeiti iš ligoninės ir pabūti kitoje aplinkoje. Jūsų skirta parama padėjo 3 mėnesius išlaikyti „Rugutės namus”, kuriuose šie vaikučiai ir apsistoja.

Apie projektą: Nuo 2008 m. fondas, besiremdamas įprasta praktika užsienio šalyse, vykdo pirmąjį ir kol kas vienintelį tokio pobūdžio projektą Lietuvoje – „Rugutės namus“. Tai 200 kv. m. patalpos su nedideliu kiemeliu netoli Vilniaus universitetinės vaikų ligoninės. „Rugutės namų“ tikslas – pagal poreikį suteikti nemokamą apgyvendinimą vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, ir jų šeimos nariams.

Siekiama, kad „Rugutės Namuose“ vaikai turėtų galimybę pabūti jaukioje namų aplinkoje, pailsėti joje nuo sudėtingo gydymo ir buvimo ligoninėje. Į „Rugutės namus“ toli nuo Vilniaus gyvenantys vaikai prieš įvairius tyrimus ar procedūras gali atvykti iš vakaro, taip išvengdami varginančios kelionės anksti ryte. Tokia galimybė užtikrina vaikams ir jų šeimoms saugumo jausmą. Kai vaikas į ligoninę atvyksta nepavargęs, tai gerina gydymo kokybę, jam tampa lengviau ištverti visas procedūras. „Rugutės Namai“ suteikia galimybę apsistoti iš kitų miestų savo ligoniukų atvykusių aplankyti tėvelių, todėl vaikai gali daugiau būti su savo šeimos nariais. Be jokios abejonės, tai turi teigiamos įtakos su sunkia liga kovojančio vaiko psichologinei būsenai, palengvina sunkų ir alinantį gydymą.

„Rugutės namuose“ taip pat vykdomi kiti edukaciniai ir socialiniai fondo projektai. Organizuojamos neatlygintinos kraujo donorystės akcijos (kadangi onkoligoniukams ypatingai dažnai reikalingos kraujo perpylimo procedūros), savitarpio pagalbos grupės susitikimai, mokymai savanoriams.