Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėk kitiems padėti - savanorystė augina!

Atgal

Padėk kitiems padėti - savanorystė augina!

Įprasta, kad į savanorišką veiklą įsitraukia vyresniųjų klasių moksleiviai ar pirmųjų kursų studentai. Tačiau tikime, kad savanorystė augina kiekvieną: moksleivį, studentą, vaikus auginančią mamą ar tėtį, dirbantį ar darbo neturinį žmogų, senjorą... Todėl kviečiame paremti projektą, kuriuo skleisime savanorystės idėją ir kursime erdvę, kurioje įvairaus amžiaus žmonės turėtų galimybę padėti kitiems.

Projektu „Savanorystė augina“ norime įtraukti skirtingo amžiaus žmones į savanorišką veiklą įvairiose Vilniaus Pal. Jurgio Matulaičio parapijos socialinėse ir švietimo srityse. Projekto metu į savanorišką veiklą bus įtraukti 50 skirtingo amžiaus žmonių. Lietuvoje savanorystės projektuose dažniausiai dalyvauja jauni žmonės, tačiau įgyvendindami projektą stengsimės, kad mūsų bendruomenės teritorijoje, t.y. šiaurės vakarinėje Vilniaus dalyje, gyvenantys įvairaus amžiaus žmonės atrastų savo savanorystės vietą: moksleiviai, studentai, mažamečius vaikus auginantys tėvai, senjorai ir kiti.

Savanoriškas darbas „augina“ pačius savanorius – padeda jaustis bendruomenės dalimi, tapti aktyvesniais ir sąmoningesniais visuomenės nariais, įveikti darbo rinkos keliamus reikalavimus, skatina imtis atsakomybės už bendruomenei aktualių socialinių problemų sprendimą, ugdo saviraiškos, veiklos planavimo, grupės valdymo, bendravimo, problemų sprendimo įgūdžius. Savanoriai taip pat „augina“ ir šalia esančius, sunkumus patiriančius žmones, kuriems reikalinga pagalba. Savanoriai pas mus ateinančiam žmogui gali skirti daugiau asmeninio dėmesio, praturtinti nauju požiūriu, idėjomis, pasiūlyti įvairių užsiėmimų.