Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėk įkurti centrą skurstantiems

Atgal

Padėk įkurti centrą skurstantiems

„Pirmojo karantino pradžioje praradau darbą – reikėjo keturių mėnesių, kad susirasčiau naują darbą, kas mano amžiaus žmogui nėra lengva. Šeimos ar artimųjų neturiu – žmoną pasiglemžė vėžys dar prieš penkis metus, o vaikų neturėjome. Šiuos keturis mėnesius sugebėjau išgyventi tik Vilties centro pagalba.” V. K., vyras, 52 m.

„2012 m. grįžau iš Anglijos – mano lūkestis pradėti naują gyvenimą svetimoje šalyje nepasiteisino. Grįžau be pinigų, nemačiau jokių perspektyvų, apėmė depresija – pradėjau vartoti alkoholį, kas greitai išsivystė į didžiulę priklausomybę. Į Vilties centro valgyklą atėjau purvinas, ir atvirai pasakius, smirdantis alkoholiu. Buvau įsitikinęs, kad mane atstums. Priešingai, mane ne tik pamaitino, bet ir suteikė galimybę nusiprausti, gauti švarius drabužius, bet svarbiausia – mane išklausė – jaučiausi atgavęs žmogiškumą. Vilties centro savanorių darbo dėka priėmiau sprendimą vykti į reabilitacijos centrą, kur sėkmingai atsikraciau savo priklausomybės. Šiuo metu sėkmingai dirbu statybos srityje, turiu žmoną bei savo būstą.” E. M., vyras, 40 m.

Kiekvienas asmuo, kuriame padedame kartu su Jumis – unikalus, su savo istorija, problemomis ir skirtingomis gyvenimo aplinkybėmis. Kai kam iš jų mūsų teikiama pagalba – bilietas į naują gyvenimą, kai kam – būtinybė išgyvenimui. Jūsų pagalbos dėka sudėtingiausiu pandemijos metu sugebėjome padėti šimtams sunkmetį išgyvenančių žmonių – kiekvieną darbo dieną iki 550 žmonių turėjo galimybę gauti karštus pietus bei maisto produktus, tokiu būdu užtikrinant ne tik būtiniausius žmonių poreikius, bet ir išsaugant iki 1000 kg maisto produktų, kurie kitaip būtų išmesti.

Džiaugiamės galėdami pasidalinti puikia naujiena – sėkmingai įgyvendinta mūsų pagrindinio centro rekonstrukcija. Centras jau atvėrė savo duris Vilniaus gyventojams – tai galimybė žmonėms ne tik gauti maitinimo paslaugas, bet ir higienos paslaugas (dušai, skalbyklės, nauji drabužiai), laikinajį apgyvendinimą krizės atveju, psichologo ir socialinės konsultacijas.

Kiekvieną darbo dieną maitinimo palsaugas vidutiniškai gauna 500 skurstančiųjų, taip pat daugiau, nei 100 žmonių kiekvieną mėnesį gauna higienos paslaugas.

Šiuo metu Vilties centras apgyvendina ir 25 Ukrainos karo pabėgelius. Nors centro veikla jau vykdoma, tačiau centras dar nėra pabaigtas įrengti – trūksta baldų, čiužinių, spintų ir kitų svarbių daiktų ukrainiečių gyvenimui.

Apgyvendinti pabėgėliai – moterys su vaikais. Susiradus darbą ir esant galimybei išsinuomoti būstą, apgyvendinti asmenys išsikrausto, taip užleisdami vietą kitiems, kurie dar neturi galimybės pradėti savarankiško gyvenimo.

Kviečiame prisidėti prie socialinių paslaugų plėtros Vilniuje – padėkite įrengti naujai rekonstruotą centrą, kad sunkus laikotarpis namų gyventojams taptų bent kiek lengvensis!