Labai norėtume, jog tokia istorija nebūtų įvykusi, tačiau vieną vėlų vakarą sulaukėme skambučio, jog sužalotas šuo visą pusdienį guli pakelėje. Išskubėjome į pagalbą ir tai, ką pamatėme mus šokiravo: šuo buvo itin sunkios būklės, su sulaužytomis galinėmis kojomis ir atviromis žaizdomis. Sulysusiam ir sužalotam šuneliui iškart suteikėme pirmąją pagalbą, pasirūpinome, jog kuo skubiau jam būtų suteiktas reikalingas gydymas. Vėliau supratome, kad situacija yra kur kas rimtesnė nei atrodė iš pradžių. Pasirodo, šuo šias kančias kentėjo daugiau nei savaitę, tad jo raumenys net spėjo atrofuotis. Dėl didelio šuns noro gyventi, jį pavadinome Noriu. Noris – šiuo metu yra gyvas, sveikas, žaismingas ir laimingas šunelis, kuriam teko atlaikyti daug operacijų ir ilgai reabilituotis. Nors jam ir teko praeiti daug išbandymų, tačiau dabar jis ramus ir saugus, nes yra mylinčiuose namuose.
Į „SOS gyvūnų“ prieglaudą per metus patenka apie 450 gyvūnų. Nors pagrindinis mūsų tikslas – kiekvienam iš jų surasti saugius ir mylinčius namus, tačiau iki to dar reikia nueiti gana ilgą kelią. Atkeliavus naujokui svarbu ne tik rasti jam saugią ir šiltą vietą mūsų prieglaudoje, pamaitinti, padėti apsiprasti ir pasijusti saugiai, bet ir paskiepyti, paženklinti, sterilizuoti. O priėmę senolį ar neįgalų gyvūną, kuriam rasti namus itin sunku – užtikrinti orią senatvę ir kokybišką ilgalaikę priežiūrą.
Priimame ir rūpinamės ne tik sveikais, bet ir sužeistais, sergančiais, senais ar neįgaliais gyvūnais – jie kartu su visais namų laukia tiek, kiek reikia. Nors sužeistų, sergančių gyvūnų priėmimas ir senolių gydymas sudaro didžiąją dalį mūsų išlaidų, tačiau matydami pasveikusius ir laimingus keturkojus suprantame, kad kiekvienas euras išleistas prasmingai.
Darome viską, ko reikia, kad iš mūsų prieglaudos gyvūnas išvyktų pasiruošęs naujam gyvenimui ir prašome tavo pagalbos:
•Paženklinimui, kad jis niekada daugiau netaptų pamestinuku;
•Paskiepijimui, kad jis nesusirgtų;
•Sterilizavimui, kad beglobių būtų kuo mažiau;
•Gydymui, kad patirtų kuo mažiau diskomforto ir skausmo;
•Apsaugai nuo erkių ir kitų parazitų;
•Maistui, kad pamaitintume jam pritaikytu maistu.
Mes kartu galime padėti tiems, kam labiausiai reikia – suteikime beglobiui antrą šansą gyvenimui!