Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Orūs namai - oriai senatvei

Atgal

Orūs namai - oriai senatvei

Keturi iš dešimties Lietuvos senjorų gyvena nepritekliuje ir yra vieniši. Iki 2040 m. jie sudarys beveik trečdalį šalies gyventojų. Tačiau iki šiol nėra jokių efektyvių priemonių, kurios spręstų, kaip gyvens mūsų seneliai, tėvai ir mes patys.

Socialinis projektas „Orūs namai“ siūlo inovatyvų sprendimą. Kuriame pirmuosius orius senatvės namus, kurie leis senjorams gyventi kokybiškiau vien tik savo lėšomis ir išspręs vyresnių žmonių skurdo ir vienišumo problemas. Kaip tai darysime?

Beveik pusė Lietuvos senjorų skursta vieniši savo būstuose. Didžiąją savo pajamų dalį, ypač šildymo sezono metu, jie išleidžia neekonomiškų būstų išlaikymui. Todėl kviečiame senjorus išnuomoti savo senuosius būstus ir keltis gyventi į naujus, būtent jiems įrengtus butus „Oriuose namuose“. Iš nuomos gaunamos pajamos visiškai padengs gyvenimo juose išlaidas, todėl pensija liks kitoms senjorų reikmėms.

Specialiai įrengtuose „Oriuose namuose“ kiekvienas gyventojas turės atskirą butą su savo vonia ir virtuve. Namuose bus ir bendra erdvė, kurioje jie galės susitikti, bendrauti, užsiimti mėgstamomis veiklomis. Taip išsprendžiame jų vienišumo problemą. Senieji būstai lieka senjorų nuosavybe, todėl nusprendę jie turės galimybę grįžti į savo senuosius namus.

Patalpas pilotiniams “Oriems namams” jau įsigijome Vilniuje, Loretos Asanavičiūtės g. 46. Šiuo metu jas remontuojame ir įkursime pirmuosius keturis butus su erdve bendrai veiklai. Senjorus padės atrinkti psichologai, o pasiteisinus pilotiniam projektui rėmėjų lėšomis kursime antrąją šeimyną. „Orių namų“ modelis ne tik yra pats save išlaikantis, bet nuo trečios šeimynos net ir plėtimuisi nebereikės rėmėjų, tai bus galima daryti skolintomis lėšomis.