Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

„Niekieno vaikai“: vaikai ligoninėse neturi likti vieni 2018

Atgal

„Niekieno vaikai“: vaikai ligoninėse neturi likti vieni 2018

„Ligoninės palatos buvo atskirtos sienomis su dideliais langais į kitas palatas. Į vieną jų atvežė keletą vaikų iš vaikų namų. Mergaitė ir du dar mažesni berniukai. Jie atkeliavo be „nieko“: nei daiktų, nei žaislų, nei maisto. Niekas jų nelankė. Berniukai vos vyresnę mergaitę vadino mama. O ji pati dar vaikas nešiojo juos ir laikė už rankų.
Vakarais pas mane ateidavo mama. Atnešdavo karšto maisto, saldumynų, vaisių. Jie prisiglausdavo prie stiklo ir žiūrėdavo į mus. Maniau nori valgyti. Nunešdavau jiems. Tai buvo sausainiai „Gaidelis“ ir kompotas. Ir tik dabar suprantu, kad jie buvo alkani ne maisto. NE į maistą jie žiūrėjo. Jie žiūrėjo į mano mamą, kaip ji mane maitina, kaip apkabina, kalbasi. Jie buvo išalkę meilės, šilumos. Ir delniukais prispaustais prie stiklo mėgino bent dalelę to gauti žvelgiant į mus. Ir dabar širdis apsipila krauju prisimenant.“

Rasa (įrašo socialiniame tinkle „Facebook“ ištrauka )

Tai viena iš daugybės istorijų apie „niekieno vaikus“ – ligoninėse paliktus vaikų namų auklėtinius ar tik ką iš šeimų paimtus vaikus. Daugelis savo aplinkoje rasime tokių istorijų. Sergantys, liūdni, palikti vieni su savo skausmu ir baime. Taip būti neturi.

Nuo 2018 m. birželio mėnesio iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai budi prie vienišų vaikų Vilniaus klinikinėje ligoninėje, ir nuo 2018 m. lapkričio mėn. yra šalia vienišų ligoniukų Kauno klinikose.

Iniciatyva „Niekieno vaikai“ siekia užtikrinti, kad šalia kiekvieno ligoninėje gulinčio mažylio būtų suaugęs žmogus, galintis tinkamai pasirūpinti emocine vaiko būsena. Savanoriai yra praėję atrankas, mokymus, gauna nuolatinį palaikymą, kad būtų užtikrinta veiklos kokybė, iš iniciatyvos koordinatorių. Stengiamasi išlaikyti kiek įmanoma pastovesnę žmonių komandą prie vieno vaiko, kad būtų užmezgamas ir išlaikomas emocinis kontaktas. Savanoriai budi pamainomis keisdami vienas kitą. Tipinė vieno budėjimo trukmė - 5 valandos. Prie pačių mažiausių budima ir naktimis.

Tam, kad iniciatyva galėtų augti, plėstis į kitus miestus ir gyvuoti kuo ilgiau, būtina Jūsų parama. Surinktos lėšos bus skiriamos savanorių mokymams, palaikymui ir koordinavimui. Apie tai, kaip mums sekasi ir ką mes jau esame nuveikę, galite paskaityti Facebook paskyroje Niekieno vaikai.

Padėkite mums sukurti pokytį – tegu sunkiausiomis akimirkomis vaikai nelieka vieni!