Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą
Paremk mus

„Niekieno vaikai“: vaikai ligoninėse neturi likti vieni

Atgal

„Niekieno vaikai“: vaikai ligoninėse neturi likti vieni

„Ligoninės palatos buvo atskirtos sienomis su dideliais langais į kitas palatas. Į vieną jų atvežė keletą vaikų iš vaikų namų. Mergaitė ir du dar mažesni berniukai. Jie atkeliavo be „nieko“: nei daiktų, nei žaislų, nei maisto. Niekas jų nelankė. Berniukai vos vyresnę mergaitę vadino mama. O ji pati dar vaikas nešiojo juos ir laikė už rankų.

Vakarais pas mane ateidavo mama. Atnešdavo karšto maisto, saldumynų, vaisių. Jie prisiglausdavo prie stiklo ir žiūrėdavo į mus. Maniau nori valgyti. Nunešdavau jiems. Tai buvo sausainiai „Gaidelis“ ir kompotas. Ir tik dabar suprantu, kad jie buvo alkani ne maisto. NE į maistą jie žiūrėjo. Jie žiūrėjo į mano mamą, kaip ji mane maitina, kaip apkabina, kalbasi. Jie buvo išalkę meilės, šilumos. Ir delniukais prispaustais prie stiklo mėgino bent dalelę to gauti žvelgiant į mus. Ir dabar širdis apsipila krauju prisimenant.“

Rasa (įrašo socialiniame tinkle „Facebook“ ištrauka)

Tai viena iš daugybės istorijų apie „niekieno vaikus“ – ligoninėse paliktus vaikų namų auklėtinius ar tik ką iš šeimų paimtus vaikus. Daugelis savo aplinkoje rasime tokių istorijų. Sergantys, liūdni, palikti vieni su savo skausmu ir baime. Taip būti neturi.

Iniciatyva „Niekieno vaikai“ siekia pakeisti šią situaciją ir užtikrinti, kad šalia kiekvieno ligoninėje gulinčio mažylio būtų suaugęs žmogus, galintis tinkamai pasirūpinti emocine vaiko būsena. Jau 2018 metų vasarą Vilniaus ligoninėse pasirodys pirmi savanoriai perėję atranką ir mokymus. Savanoriai bus su vaikais ligoninėje pagal sergančių mažylių poreikius.

Tam, kad iniciatyva galėtų augti, būtina Jūsų parama. Padėkite mums sukurti pokytį – tegu sunkiausiomis akimirkomis vaikai nelieka vieni. Surinktos lėšos bus skiriamos savanorių mokymams, palaikymui ir koordinavimui.

Mūsų visuomenėje neturi likti „niekieno vaikų“, visi vaikai yra mūsų.

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis