Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Nepatogaus Kino edukacinė programa, peržiūra „Negalia – ne kliūtis?“

Atgal

Nepatogaus Kino edukacinė programa, peržiūra „Negalia – ne kliūtis?“

Įsivaizduokite šalį, kurioje kitaip atrodantis žmogus gali be baimės eiti gatve, kur visuomenė į savo tarpą priima neįgaliuosius, renka savo atstovus atsakingai ir aktyviai dalyvauja šalies pilietiniame gyvenime. Tai puiki šalis dirbti, kurti, gyventi. Žinoma, kol kas tai – ne Lietuva. Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas” – tai socialinis projektas, siekiantis, kad Lietuvos visuomenė būtų išsilavinusi, užjaučianti, pilietiškai aktyvi, laisva nuo prietarų ir neapykantos. Šiuo projektu siekiama, kad „Nepatogus kinas” būtų rodomas ne vieną kartą per metus festivalio metu, tačiau visus metus.

Apie projektą: Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ – tai socialinis-kultūrinis projektas, siekiantis ugdyti Lietuvos visuomenę, pasakoti apie žmogaus teises suprantamai, įdomiai ir be nuobodulio klausytojų akyse. Tai kasmet (nuo 2007 m.) vykstantis dokumentinių filmų festivalis, ieškantis būdų, kaip žodžius „demokratija“, „pilietiškumas“ ar „tolerancija“ padaryti artimesnius ir lengviau suprantamus plačiam žiūrovų ratui – nuo moksleivių iki senjorų. Šio projekto metu siekiama, kad „Nepatogus Kinas” vyktų ištisus metus – bus rengiamos nemokamos kino peržiūros Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, kai tik joms bus surinkta reikiama parama.

Parama bus skiriama filmo apie neįgaliųjų teises peržiūrai bei diskusijai apie žmonių su negalia integracijos problemas Lietuvoje surengti.

Jei norėtumėte pasiūlyti temą kitai kino peržiūrai, būtinai parašykite el. paštu info@lchr.lt!