Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

„Nelauk, bet veik!“: padėkime jaunuoliams atstatyti kaimo stotelę (2011.04)

Atgal

„Nelauk, bet veik!“: padėkime jaunuoliams atstatyti kaimo stotelę (2011.04)

Ar matėte, kaip atrodo užmiesčio pakelės autobusų stotelės? Prišiukšlintos, ištepliotos, aprašinėtos sienos ir kitaip nuniokota aplinka, kurioje nemalonu būti. Mes, rajono mokiniai, matome tai kiekvieną dieną – juk daugeliui iš mūsų tenka laukti autobuso šiose stotelėse, nes atstumas iki mokyklų kartais siekia net iki 10 kilometrų. Tiesa, kai kurie moksleiviai irgi šiukšlina, teplioja ir kitaip niokoja aplinką, todėl visuomenė susidaro įspūdį, kad taip elgiasi visas jaunimas. Mūsų mokyklos mokiniai nusprendė imtis iniciatyvos ir parodyti kaimo bendruomenei, kad ir jaunimas gali imtis visuomenei naudingos veiklos, gražinti, o ne niokoti savo aplinką. Geras pavyzdys – užkrečiantis!

Apie projektą: Neseniai sutvarkyta ir nudažyta Kalvelių gyvenvietės pagrindinė autobusų stotelė labai greitai buvo suniokota: ant jos sienų atsirado necenzūriniai užrašai, sienos ištepliotos, o aplinka prišiukšlinta. Kilo mintis sutvarkyti stotelės aplinką ir ne tik iš naujo ją perdažyti, bet ir papuošti šiuolaikiniam jaunimui patraukliais piešiniais, kad nesinorėtų jų niokoti. Tokiu būdu suteikėme galimybę legaliai pasireikšti jauniesiems menininkams. Įgyvendinę šį projektą, paskatinome ir kitus jaunus žmones imtis savanoriškos, visuomenei naudingos veiklos (siekiame, kad į pilietinę veiklą įsitrauktų ne tik mūsų mokyklos ar gyvenvietės jaunimas, bet ir kitos Vilniaus rajono mokyklos), nes dauguma jaunimo nesusimąsto, kad jie yra piliečiai, atsakingi už savo bendruomenę, valstybę.

Parama skirta Vilniaus rajono Kalvelių gyvenvietės autobusų stotelės renovacijai, reikalingiems įrankiams, statybiniam gruntui ir dažams įsigyti.