Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Negaliu pats – išmokyk pažinti džiaugsmą

Atgal

Negaliu pats – išmokyk pažinti džiaugsmąSpecialiųjų žmogaus poreikių tenkinimas – viena reikšmingiausių asmens dalyvavimo visuomeniniame gyvenime sąlygų. Neįgaliesiems gyvybiškai svarbūs ne tik fiziologiniai ir biologiniai, bet ir socialiniai poreikiai, sudarantys asmenų su negalia socializacijos pagrindą.

Bendrija „Viltis“ veikia visoje šalyje bei užsienyje, vienija 63 Lietuvos organizacijas ir daugiau nei 11 000 narių: sutrikusios raidos vaikų, jaunuolių bei suaugusiųjų, jų šeimos narių, globėjų ir specialistų. Svarbiausia 2013 m. organizacijos užduotis – padėti Lietuvos Respublikos valdžiai įgyvendinti Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas mūsų šalyje.

Apie projektą. Projekto tikslas – mažinti socialinę atskirtį ir skatinti sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų socialinę integraciją, vadovaujantis įgalinimo principu, sukuriant palankias sąlygas aktyviam poilsiui, saviraiškai ir meniniams gebėjimams atsiskleisti, savarankiškumui didinti. Nepaisant pastangų gerinti sutrikusio intelekto asmenų socializaciją ir socialinę integraciją, sutrikusio intelekto asmenys bei jų šeimos nariai negauna aktyvaus poilsio ir pagalbos šeimai paslaugų, teisinių bei psichologinių konsultacijų. Visa tai bus suteikta šių metų liepos–rugpjūčio mėnesiais vyksiančios savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo ir aktyvaus poilsio vasaros stovyklos metu sutrikusio intelekto asmenims bei jų šeimos nariams ar kitiems teisėtiems globėjams.

Straipsnį apie vieną iš šeimų galite rasti  čia. 

  Parama bus skirta sutrikusio intelekto asmenų ir jų šeimos narių užimtumo bei laisvalaikio, taip pat gydymo ir higienos priemonėms įsigyti: žaislams, kamuoliams, dekupažo priemonėms, popieriui, balionams, padėkų rėmeliams, šokdynėms, stalo žaidimams, muilui, dantų šepetukams, vaistams, vienkartinėms sauskelnėms, paklodėms ir kitoms prekėms.