Susirasti darbą žmogui su negalia nėra paprasta – dėl aukštų reikalavimų darbo rinkoje, darbdavių išankstinių nuostatų ir baimių bei kolektyvo nenoro įsileisti kitokį darbuotoją.
Saulė pasakoja:
„Nesinorėjo sėdėti namuose, telefonu kalbėti, norėjosi kažkam ką nors gera padaryti, norėjau dirbti. SOPA kolektyvas padrąsino, pastūmėjo ir rado vietą, kur galėčiau dirbti. Daug kas sakydavo: „tu nesugebėsi, nepadarysi, kam to tau reikia?“ O aš sakau: „Man reikia, aš noriu gyventi ir būti kažkam būti reikalinga.“
Dominykas pasakoja:
„Be galo vertinu tai, ką darėte viso proceso metu. Pasisėmiau tikrai daug žinių ir supratau, kad jūs esate tikrai galingi ir kasdien verčiat kalnus, kad tokie žmonės kaip aš pasijustų laimingais ir vertinamais aplinkinių. Ačiū, kad esat vienas tų variklių, kurie keičia žmonių, darbdavių ir pačių neįgaliųjų požiūrį į pačią negalią ir ką galima nuveikti, kad kiekvienas mūsų taptume atviresniais patiems sau ir kitiems. Jūs tai darote jau šiandien, o ne rytoj. Dar kartą noriu padėkoti visiems jums už tai, ką darote ne dėl manęs – dėl mūsų.
Tatjanos mama Jelena:
„Darbas Tatjaną tiesiog pakeitė, ji tampa vis savarankiškesnė. Dabar pati nueina į parduotuvę, atviriau reaguoja į nepažįstamus žmones. Ta susigūžusi mergina po mokyklos baigimo ir Tatjana šiandien – tai du skirtingi žmonės. Tai, ką padarė SOPA kolektyvas, yra neįtikėtina, ir aš, kaip mama, būsiu amžinai dėkinga už patikėjimą mano dukra ir jai sukurtą galimybę gyventi visavertį suaugusiojo gyvenimą.“
Kurkime naujas sėkmės istorijas kartu. Jūsų parama prisidės prie to, kad kuo daugiau žmonių su negalia dirbtų ir jaustųsi naudingais.
Gavę paramą:
•ieškosime žmonėms su negalia tinkamų darbo vietų;
•motyvuosime neįgaliuosius ir įkvėpsime pasitikėjimo;
•ugdysime gebėjimus, reikalingus įsitvirtinant darbo vietose;
•padėsime įveikti įsidarbinimo sunkumus.