Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Nedelsk

Atgal

Nedelsk

Lietuvoje gyvena daugiau nei 10 000 moterų, kurioms buvo nustatytas krūties vėžys ir taikytas gydymas. Kasmet diagnozuojama apie 1 300 naujų krūties vėžio susirgimų, o mirtingumo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje – kiekvieną savaitę nuo krūties vėžio Lietuvoje miršta 11 moterų, t.y. beveik kas antra susirgusioji. Mažiausiai dar 5 000 - 6 000 moterų serga krūties vėžiu to net nežinodamos. Krūties vėžys - dažniausia onkologinė moterų liga ne tik Lietuvoje. Laiku diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų. Nustačius 0 ir I stadijos krūties vėžį, pasveiksta 95 proc. susirgusiųjų, II stadijos – 85 proc. Lietuvoje krūties vėžys dažniausiai diagnozuojamas II ir III stadijos.

Apie projektą. Projekto „Nedelsk“ tikslas – siekti, kad moterys būtų sąmoningos, daugiau dėmesio skirtų savo sveikatai, turėtų žinių apie ligų prevenciją, sveikos gyvensenos svarbą ir reguliariai krūtis tikrintųsi pačios bei pas gydytojus. Šiuo metu renkamos lėšos ultragarsinės diagnostinės sistemos Mindray DP30, linijinio daviklio 75L53, mobilaus stalelio įsigijimui. Projektas turi savo „Rožinį autobusėlį“, kuriame įrengtas mobilus apžiūrų kabinetas, tačiau neturi savo medicininės įrangos ir ją kasmet nuomoja. Bendrovė, su kuria ilgus metus bendradarbiaujame, perduotų mums įrangą už 10 000 Lt. Tai mums labai svarbu ir sutaupytų patikrų kaštus ateityje.

Kiekvienais metais „Rožinio kaspino“ autobusėlis patikrina apie 10 000 moterų, tai reiškia, kad šiais metais viena patikra echoskopu vidutiniškai kainuotų 0,29 € Lt 1-ai moteriai.

Surinkta parama bus skirta įsigyti patikroms būtiną įrangą, kuri keliautų „Rožinio kaspino“ autobusėlyje po visą Lietuvą.