Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Nė trupinio pro šalį!

Atgal

Nė trupinio pro šalį!

„Maisto banko“ savanoriai kasdien iš kelių šimtų parduotuvių bei kitų rėmėjų (gamintojų, perdirbėjų, logistikos centrų, ūkininkų) surenka atliekamus ir vartoti tinkamus maisto produktus - duonos, pieno, mėsos gaminius, vaisius, daržoves ir pan. Paramą maistu 6 dienas per savaitę organizuoti ir perduoti mums padeda nuolat auganti savanorių komanda, kurią sudaro 378 nuolatiniai savanoriai, o „Maisto banko“ akcijų metu savanorių ratas išauga iki 8 tūkstančių.

Nuoširdžiai džiaugiamės kiekvienu „Maisto bankui“ talkinti ateinančiu savanoriu, viešųjų darbų ar probacijos tarnybos atsiųstu darbuotoju, tačiau turime apsisaugoti nuo galimai nesąžiningų veiksmų tvarkant maisto produktus. Šiam tikslui „Maisto banke“ turime įdiegtą savanorių atrankos sistemą, įrengėme paramą transportuojančių automobilių maršruto fiksavimo įrangą.

Augantys gaunamo maisto kiekiai bei didelis laikinųjų darbuotojų, savanorių ir paramos gavėjų srautas sandėliuose reikalauja papildomų prevencinių priemonių. 2014 m. viename iš produktų dalinimo punktų įvykęs įsilaužimas verčia stiprinti gautos paramos apsaugą ne tik dienos metu, bet ir naktį. Įsitikinome, kad regioniniuose sandėliuose įrengę signalizaciją, apsaugą turime sustiprinti ir vaizdo stebėjimo kameromis.

Apie projektą. Šio projekto tikslas – įrengti patalpų stebėjimo sistemas trijuose „Maisto banko“ sandėliuose tam, kad užtikrintume nepasiturintiems paaukotų maisto produktų saugumą ir tikslingą panaudojimą. „Maisto banko“ veikla taps dar skaidresnė ir atviresnė bei užtikrins šimtaprocentinį visuomenės pasitikėjimą – įrengus stebėjimo kameras, darbas „Maisto banko“ sandėliuose rūšiuojant ir dalinant maisto produktus galės būti stebimas bet kuriuo metu, tame tarpe nuotoliniu būdu, taip pat bus galima peržiūrėti vaizdo archyve esančius duomenis.

Surinkta parama bus skirta vaizdo stebėjimo kamerų įsigijimui ir įrengimui. Projektas bus įgyvendintas dviem etapais: pirmiausia apsaugos sistemos įrengtos Kaune veikiančiame „Maisto banko“ sandėlyje, vėliau antro etapo metu – Klaipėdoje ir Panevėžyje veikiančiuose sandėliuose. Už projekto įgyvendinimą bus atsakingi „Maisto banko“ regionų paramos koordinatoriai.