Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Moksleivių saviraiškai – meno savaitės labirintas (2010.05-2011.05)

Atgal

Moksleivių saviraiškai – meno savaitės labirintas (2010.05-2011.05)

„Babilonas?“ „Tai šauniausia vieta Lietuvoje,” – sakė vienuoliktokė. „Tai vieta, kur gera,” – sakė studentė. „Tai vieta, iš kurios nesinori išeiti,” – sakė mokytoja. „Čia yra kažkas magiška,” – sakė aktorius.

Apie projektą: „Meno savaitės labirintas” – pagrindinis organizacijos projektas, kurį įgyvendiname vieninteliai Lietuvoje: vienai savaitei viena vidurinės mokyklos klasė atleidžiama nuo pamokų ir kartu su profesionaliu menininku bei jaunimo darbuotoju bendrauja, bendradarbiauja ir kuria.

Su viena klase dirba vienas profesionalus menininkas (dažniausiai teatro žmogus), provokuojantis jaunų žmonių kūrybiškumą, iniciatyvą, savo gebėjimų atskleidimą, ir vienas jaunimo darbuotojas, atsakingas už grupės dinamikos procesus, patyrimines užduotis, per kurias įgyjama bendrų tikslų įgyvendinimo, įsiklausymo, išsikalbėjimo ir kitų darbo grupėje įgūdžių. Vadovai ne vadovauja, o daugiau moderuoja visą procesą, skatina dalyvavimą, saviraišką, mokymąsi iš patirties, savęs ir kitų pažinimą. Per bendravimą einama prie kūrybos, ir programos dalyviai patys tampa scenaristais, aktoriais, režisieriais, dailininkais. Per kūrybos procesą jaunuoliai atranda, vieni kitus geriau pažįsta, atsiveria, bendravimas persikelia į daug gilesnį tarpasmeninių santykių lygmenį. Programos kulminacija – penktadienio viešas pasirodymas draugams, tėvams, mokytojams. Jaunuoliai grįžta į mokyklą susidraugavę, daug labiau pažinę vieni kitus, su padidėjusia motyvacija, dažnai pilni įkvėpimo veikti ir dalintis.

Nuo 1993 metų „Meno savaitėje“ dalyvavo per 8200 mokinių ne tik iš Vilniaus, bet ir mažesnių Lietuvos miestų bei kaimo mokyklų. Mokiniai apie šią programą dažniausiai sužino vieni iš kitų, eilė norinčiųjų joje dalyvauti paprastai nusidriekus 3-4 mėnesius į priekį. Metodika, kurią mums pasisekė per 17 darbo metų ištobulinti, iš tiesų leidžia pasiekti puikių rezultatų. Per aukok.lt surinkta parama padėjo išlaikyti patalpas, kuriose ir vyksta „Meno savaitės“.