Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

„Misija Sibiras'20“

Atgal

„Misija Sibiras'20“

„Misija Sibiras“ – vienas sėkmingiausių pilietiškumo ugdymo projektų Lietuvoje, kurio pagrindinis tikslas – ugdyti didžiavimosi savo valstybe jausmą, išsaugant mūsų istoriją. Projektu metu yra organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas, tvarkomi tautiečių kapai, susitinkama su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais. Po ekspedicijos komanda keliauja po susitikimus Lietuvoje ir pasaulio lietuvių bendruomenes, kur dalinasi gyvąja istorija ir įkvepia ją saugoti kitus.

Per 15 projekto gyvavimo metų suorganizuota 18 ekspedicijų į skirtingus Sibiro regionus, Kazachstaną, Tadžikistaną, sutvarkyta daugiau nei 170 lietuvių kapinių, o norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 14 000 jaunų žmonių. Kiekviena ekspedicija yra palydima stipraus visuomenės palaikymo.

Siekiant sudominti istorija jaunąją kartą nuolat organizuojamos parodos, kuriami ir pristatomi dokumentiniai filmai, socialinių tinklų kampanijos, kitos edukacinės veiklos, įtraukiančios tūkstančius jaunų žmonių.

Nuo 2016 m. projektas „Misija Sibiras“ birželio 14 d. – Gedulo ir vilties dieną – pradėjo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu visoje Lietuvoje ir pasaulio lietuvių bendruomenėse parą laiko yra garsiai skaitomi tremtinių bei politinių kalinių vardai ir likimai, siekiant parodyti, jog tremtis yra ne skaičius, o atskiri žmonių likimai ir istorijos.