Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

„Misija Sibiras'15“

Atgal

„Misija Sibiras'15“

„Misija Sibiras“ – tai jauno žmogaus prisilietimas prie gyvosios istorijos paminklų, mūsų istorijoje gilų pėdsaką palikusių vietų tolimajame Sibire lankymas ir įamžinimas, pažinimas ten tebegyvenančių lietuvių ir dalinimasis neįkainojama patirtimi su tautiečiais, taip prisidedant prie jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo.

Apie projektą. Jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras‘15“ – tai jau dešimtus metus iš eilės organizuojama iniciatyva. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire aplankė trylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto ekspedicijų dalyviai lankėsi Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose. Pagrindiniai jų tikslai – rasti ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, aplankyti politinių kalinių lagerių teritorijas, palikti šiose vietose atminimo ir pagarbos simbolius, susitikti su čia tebegyvenančiais tautiečiais.

Po ekspedicijų jaunimas visuomenei pristato Sibire įgytą patirtį: lankosi Lietuvos ir užsienio mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, savo įspūdžius perteikia pasakojimais ir vaizdine medžiaga. Šiais būdais jaunimas skatina savo bendraamžius domėtis šalies praeitimi, puoselėja kartų dialogą, turi galimybę savo vertybes išreikšti netradicinėmis formomis.

Surinkta parama bus skirta daliai ekspedicijos dalyvių darbo įrankių, kelionės bei projekto pristatymų išlaidoms padengti. Vienas projekto pristatymo renginys dviem šimtams žmonių vidutiniškai kainuoja apie 30 €. Vien 2014 m. tokių pristatymų suorganizuota daugiau nei 180. Jūsų suteikta parama bus skiriama tokių projekto pristatymo renginių ir parodų organizavimo išlaidoms padengti.