Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

„Misija Sibiras'13“

Atgal

„Misija Sibiras'13“


„Misija Sibiras“ – tai galimybė jaunam žmogui pačiam prisiliesti prie mūsų tautos istorijos, pažinti ir pamatyti gyvenimo Sibire sąlygas, sutikti ten gyvenančius lietuvius, o grįžus – dalintis patirtimi bei skleisti žinią tautiečiams, taip prisidedant prie pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo.

„Supratau, kodėl mes čia. Žinau, kad mus čia atvedė tų, kurių kapines diena iš dienos tvarkėme, Tėvynės ilgesys. Jis taip ir neužgeso. Esu be galo laimingas, kad su visais šitais žmonėmis tai ir pavyko. Grįšiu kitoks. Kiek – nežinau, kadangi dabar galva ūžia kaip bičių avilys. Pakanka vien to, kad suprastum, jog diena iš dienos mes pykstame, nervinamės ir esame nepatenkinti dėl tokių smulkmenų, kurių čia nėra ir nebuvo. Jos turi išnykti ir mums iš galvos. Man išnyko", - savo dienoraštyje rašo projekto dalyvis Tadas.

Apie projektą: Jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras‘12“ – tai jau septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto ekspedicijų dalyviai lankėsi Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose. Pagrindiniai jų tikslai – rasti ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, aplankyti politinių kalinių lagerių teritorijas, palikti šiose vietose atminimo ir pagarbos simbolius, susitikti su čia tebegyvenančiais tautiečiais. Po ekspedicijų jaunimas visuomenei pristato Sibire įgytą patirtį: lankosi Lietuvos ir užsienio mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, savo įspūdžius perteikia pasakojimais ir vaizdine medžiaga. Šiais būdais jaunimas skatina savo bendraamžius domėtis šalies praeitimi, puoselėja kartų dialogą, turi galimybę savo vertybes išreikšti netradicinėmis formomis.

Šiais metais viena iš projekto naujovių - siekis uždegti po žvakutę ant kiekvieno lietuvio kapo tam, kad tinkamai pagerbtume tautiečių atminimą. Šiuo mažu žingsniu tikimasi pradėti didelę misiją, ekspedicijų metu, įamžinti (nufotografuoti, nufilmuoti ir kt.) visus lietuvių kapus Sibire ir kad nėvienas iš jų niekada nebūtų pamirštas.

Parama skiriama: daliai ekspedicijos dalyvių darbo įrankių, kelionės bei projekto pristatymų išlaidoms padengti. Vienas projekto pristatymo renginys, dviems šimtams žmonių, vidutiniškai kainuoja apie 100 Lt. Jūsų suteikta parama bus skiriama tokių projekto pristatymo renginių ir parodų organizavimo išlaidoms padengti.