Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Misija Sibiras '12: išsaugokime tautos atmintį

Atgal

Misija Sibiras '12: išsaugokime tautos atmintį

„Misija Sibiras“ – tai galimybė jaunam žmogui pažinti ir pamatyti gyvenimo Sibire sąlygas, sutikti ten gyvenančius tautiečius, pačiam prisiliesti prie gyvos istorijos, o grįžus – dalintis patirtimi bei skleisti žinią Lietuvos ir užsienio piliečiams.

„Štai čia – mano proprosenelės palaidojimo vieta. Kelioms akimirkoms prisėdau vienas, ir mano skruostais pradėjo riedėti ašaros – neįtikėtinai stiprus jausmas yra atsekti savo šeimos istoriją, suvokti jų patirtį. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę tai patirti. Manau, kad tai vienas svarbiausių dalykų, kuriuos pabandysiu perteikti ir savo vaikams. Dėl šio projekto dar viena karta galės išgirsti istoriją gyvai, kad ir netiesiogiai – mano lūpomis kalbės mano prosenelių patirtis“, – savo dienoraštyje rašė projekto dalyvis Eigminas.

Apie projektą: Jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras‘12“ – tai jau septintus metus iš eilės organizuojama iniciatyva. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto ekspedicijų dalyviai lankėsi Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose. Pagrindiniai jų tikslai – rasti ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, aplankyti politinių kalinių lagerių teritorijas, palikti šiose vietose atminimo ir pagarbos simbolius, susitikti su čia tebegyvenančiais tautiečiais. Po ekspedicijų jaunimas visuomenei pristato Sibire įgytą patirtį: lankosi Lietuvos ir užsienio mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, savo įspūdžius perteikia pasakojimais ir vaizdine medžiaga. Šiais būdais jaunimas skatina savo bendraamžius domėtis šalies praeitimi, puoselėja kartų dialogą, turi galimybę savo vertybes išreikšti netradicinėmis formomis. Šių metų liepos mėnesį jaunimo ekspedicija lankėsi Chakasijos srityje (Rusijos Federacija).

Parama skiriama: daliai ekspedicijos dalyvių darbo įrankių, kelionės, apgyvendinimo bei projekto pristatymų išlaidų padengti. Vienas projekto pristatymo renginys dviems šimtams žmonių vidutiniškai kainuoja 100 Lt. Jūsų suteikta parama projekto įgyvendinimui, bus taip pat skiriama projekto pristatymo renginių ir parodų organizavimo išlaidoms padengti.


Misija SibirasMisija Sibiras
Portalo aukok.lt geradariai parėmė ir „Misija Sibiras ’11“. Projekto ataskaitą rasite čia.