Programa padėjo įvairiose Lietuvos vietovėse gyvenančioms 307 mergaitėms, kurios patyrė/patiria fizinį, psichologinį, seksualinį smurtą, nepriežiūrą; gyvena skurde ar šeimose, kuriose jomis nesirūpinama.
Apie projektą: Mergaitės 48% daugiau nei berniukai patiria seksualinį smurtą. Lietuvoje skurde dažniausiai gyvena 16–24 m. moterys. Kasmet daugiau nei 1000 moterų ir merginų iš Lietuvos tampa prekybos žmonėmis aukomis. Daugėja 15–19 m. amžiaus merginų, nutraukiančių nėštumą.
Siekdama šalinti išvardintas priežastis, VO „Gelbėkit vaikus“ nuo 2002 m. vykdo „Mergaičių programą“. Šios programos ilgalaikis siekis – suteikti galimybę rizikos grupės mergaitėms iš miestų, kaimo vietovių bei mažų miestelių (re)integruotis į visuomenę, mokant bei vystant jų gyvenimo ir socialinius įgūdžius, suteikiant būtiną pagalbą ir paramą.
Projekto tikslas – suteikti 300 mergaičių, kurios gyvena skurde, neturi paprasčiausių priemonių (nežino, kas yra dušas, neturi karšto vandens, reikalingų mokyklinių prekių, drabužėlių ir kt. priemonių), kurios jau yra susilaukusios arba laukiasi kūdikių, turi sunkumų su mokymusi, galimybę pačioms gerinti savo gyvenimą, suteikiant reikalingas žinias ir mokant apie tai, kaip rūpintis savimi, kaip tinkamai planuoti savo ateitį, pratinant mergaites atsakingai mokytis ir dirbti, tinkamai bendrauti, tinkamai leisti savo laiką (nevartojant alkoholio, neleidžiant laiko gatvėje).
Projekto metu mergaitėms buvo organizuojami užsiėmimai tokiomis temomis kaip: smurtas ir apsauga nuo smurto, prekyba žmonėmis, saugūs santykiai, konfliktų sprendimas ir kt. Užsiėmimus mergaitėms organizavo socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, kurie dirba su mergaitėmis vaikų dienos centruose. Vaikų dienos centras – tai centras, kuriame vaikai praleidžia laiką po mokyklos; čia jie yra ugdomi, mokomi tinkamai elgtis, rūpintis savimi; čia organizuojamas vaikų laisvalaikis ir tinkamas užimtumas, teikiamas nemokamas maitinimas, dirbama su vaiko šeima. Užsiėmimai mergaitėms vyko vaikų dienos centruose, esančiuose 15 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimo vietovių (Raguvėlės kaime (Anykščių raj.), Akmenėje, Druskininkuose, Kazlų Rūdoje (Kazlų Rūdoje, Jankų kaime, Bagotosios kaime), Kupiškyje, Marijampolėje, Rokiškyje, Šakiuose, Šiauliuose, Širvintose, Bagaslaviškyje (Širvintų kaimas), Tauragėje, Ukmergėje, Vilniuje).
Taip pat mergaitės gavo psichologinę pagalbą, kurios joms labai trūksta – ypatingai mergaitėms, gyvenančioms mažuose miesteliuose ir kaimo vietovėse, kur trūksta psichologų, pagalbos galimybių. Projekto metu gautos lėšos padėjo suteikti mergaitėms reikalingą pagalbą ir paramą, organizuoti užsiėmimus ir pagerinti mergaičių gyvenimą.
„Swedbank“ padvigubino 1 932 jūsų paaukotus litus ir projektas sėkmingai surinko visą reikiamą sumą!