Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Maltiečių namai

Atgal

Maltiečių namai

Šv. Jono Krikštytojo namai Viekšnalių kaime, Telšių rajone, buvo kuriami mūsų, maltiečių, rankomis, juose esantys baldai paaukoti geradarių rėmėjų, paveikslai padovanoti dailininkų akvarelistų, gėlės suvežtos iš skirtingų vietovių. Rėmėjų dėka įrengta ir pirmoji maltiečių koplytėlė, o kieme puikuojasi ir pirmasis mūsų pasodintas medis – ginkmedis. Viskas čia taip sava, jauku ir kupina šilumos.

Mums labai svarbu, kad globojamieji senoliai suprastų ir pajustų, jog čia – ne įstaiga, o namai, kambariai – ne palatos, o jie patys – ne pacientai. Nors gyventojai (jų turime jau 17, planuose – 28), čia gyvena tik mėnesį, jie jau apsiprato prie naujų erdvių, užmezgė itin šiltus santykius su darbuotojais. Kasdienis laikas čia leidžiamas visiems kartu besišnekučiuojant, tvarkant aplinką ar gaminant maistą. Čia įkūrėme dvi virtuvėles, kurios visada atviros, todėl prireikus gali išsivirti kavos, išsikepti blynų ar pasigaminti gardžios moliūgų sriubos. Mes kuriame aplinką, kurioje senjorai jaustųsi kaip gimtuosiuose namuose, apsupti šeimos narių.

Pirmasis maltiečių namų gyventojas – Jonas (simboliška!) – savaitę gulėjo ligoninėje. Paskambinę jam telefonu išgirdome mums labai svarbius žodžius: „Aš jau noriu namo“. Kitas gyventojas Antanas, paklaustas, kaip gyvena, pašmaikštavo, kad jam tetrūksta tik ,,paukščių pieno“.

Kartu padėkime Maltiečių namų gyventojams pasijausti kaip namuose!