Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Maistas ant ratų

Atgal

Maistas ant ratų

Lietuvoje senyvo amžiaus asmuo vis dažniau atsiduria socialinėje atskirtyje. Ypač sunku gali būti garbaus amžiaus senjorams, kuriems likimas lėmė taip, kad šiuo metu jie yra vieniši, turintys negalių, o dažnam jų pensiją išleidus komunaliniams mokesčiams ir vaistams lėšų maistui praktiškai nebelieka.

Projekto „Maistas ant ratų“ tikslas – maistu ir socialine globa padėti vienai iš labiausiai pažeidžiamų Lietuvos visuomenės grupių – žemiau skurdo ribos gyvenantiems bei vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Už surinktas lėšas į namus pristatomas maistas yra kur kas daugiau nei maistas – tai šilta žinutė, kad lankomas žmogus rūpi, yra reikalingas, kad mes visi kartu esame už orią senatvę.

Šiuo metu programa vykdoma 24 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Juose ištisus metus paprastai kelis kartus per savaitę su pagaminti šiltu maistu termosuose aplankoma daugiau nei 500 senjorų. Didžioji dalis šių žmonių neturi lėšų arba fiziškai nebegali patys pasigaminti sau karšto maisto, neturi artimųjų, kurie jiems galėtų padėti. Karšta sriuba jiems – tai galimybė sočiai pavalgyti nors kartą per dieną, o atvažiavęs savanoris ar darbuotojas yra dažnai vienintelis žmogus, juos aplankęs, išklausęs ir nusišypsojęs.