Kaip dažnai gyvenime pagalvojame, kas bus rytoj? Realiai pagalvojame, o ne pasvajojame? Ar bent kartą apsvarstėme galimybę, jog rytoj mūsų gyvenimas gali pasikeisti? Kad ir kokie pesimistai būtume, visada bent maža dalele širdies tikimės paties geriausio.
Vaikai, kurie vieną dieną sužino, jog serga „lėtine mirtimi“ – tuberkulioze, naktį, prieš užmigdami, irgi svajojo atsikelti tokie pat žvalūs ir linksmi. Bet... liga niekada jų neklausė. Kiekviena diena praleista ligoninėje trumpina jų vaikystės skrydį, tad neleiskime vaikams liūdėti!
Apie projektą: Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Vaikų pulmonologijos skyriuje, Šiaulių, Klaipėdos, Vilniaus Vaikų tuberkuliozės skyriuose/ligoninėse nuolat gydomi ligoniukai, kurie ligoninėse praleidžia nuo mėnesio iki pusmečio ar net daugiau. Dalis vaikų, kurie serga atvira tuberkuliozės forma, yra izoliuoti, negali išeiti iš palatų, bendrauti su kitais vaikais. Šio projekto tikslas – kurti prasmingesnį, įdomesnį vaikų laisvalaikį, skatinant jų kūrybingumą, darbą drauge bei tobulinant vaizduotę. Taip pat siekiame padrąsinti, nuraminti vaikučius, kurių laukia toks pat ilgas ir sunkus gydymas, bei šviesti visuomenę apie tuberkuliozę, jos gydymą.
Projektas vyko keliais etapais: visų pirma tuberkulioze sergantys vaikučiai buvo supažindinti su projektu, buvo suburtos komandos. Vėliau su vaikučiais dirbo dailininkas, aktorius, scenografas, su kuriais vaikučiai mokėsi rašto, dailės, kūrybos meno. Jų darbo rezultatas – išleista knygutė, kurioje savo mintimis, darbais pasidalino ligoniukai. Tuomet su vaikučiais dirbo profesionalūs operatoriai, režisieriai, su kuriais vaikučiai sukūrė bendrą filmą apie gyvenimą ligoninėje, apie pačią ligą. Na ir galiausiai visuomenei buvo pristatyti šio projekto rezultatai: knyga ir filmas. Iš viso buvo išleista 1 000 knygutės egzempliorių bei 500 filmo DVD diskų.