Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Lietuvos vienybės angelas (2010.07-2011.09)

Atgal

Lietuvos vienybės angelas (2010.07-2011.09)

Tikriausiai nėra kitos tautos, kuri taip mylėtų angelus. Užsienio svečiai stebisi, kad mediniai, stikliniai, šiaudiniai angelai puošia beveik kiekvieno mūsų namus. Tautiečiai paaukojo po dalelę savo lėšų tam, kad Angelų kalvoje atsirastų Lietuvos vienybės angelas, besimeldžiantis už vieningą, turtingą ir darnią Lietuvą.

Apie idėjos sumanytoją: Tai puikioje gamtos apsuptyje įsikūrusios penkis Trakų seniūnijos kaimus – Pauliškių, Užugirių, Būdų, Rajūnų ir Ignalinos vienijanti Jungtinė kaimų bendruomenė „Užugiriai“, kuri vienu iš savo prioritetinės veiklos sričių laiko aplinkos gražinimą.

2009 m. Trakuose, netoli Užutrakio dvaro, prie posūkio į Būdos kaimą Lietuvos tūkstantmečio ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600-jų metų jubiliejaus proga Jungtinė kaimų bendruomenė „Užugiriai“ įkūrė krikščioniškąsias vertybes simbolizuojantį „Tūkstantmečio ženklų taką“, žmonių pramintą Angelų kalva. Tai didingų ąžuolinių, beveik 5 metrų aukščio angelų skulptūrų parkas.

Apie projektą: Šiais metais Angelų kalva rengiasi didinti angelų skaičių. Pirmąsias, jau stovinčias septyniolika skulptūrų sukūrė Prienuose įsikūrusios „Medžio drožybos“ vadovo Algimanto Sakalausko sutelkti skulptoriai, o naujus angelus žada kurti jungtinė, daugelį žymių Lietuvos medžio drožėjų sutelksianti stovykla „Po angelo sparnu“.

Ilgalaikis projekto tikslas: Visų Lietuvos žmonių pastangomis sukurti tokią erdvę, kurioje dailiai išvingiuotais takeliais tarp šimtų angelų vaikštinėjantys ar ant patogių suolelių besiilsintys žmonės galėtų pasisemti dvasios ramybės, atgaivos, pasimelsti ir sustiprėti vidumi, kad permainų bei pokyčių kryžkelėse išliktų ir nepasiklystų.

Te Lietuvos vienybės angelas suvienija mus visus!