Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Labdaros valgyklėlė

Atgal

Labdaros valgyklėlė

Lietuvoje skursta kas penktas žmogus, net sostinėje alksta tūkstančiai šeimų ir vienišų žmonių. Keli šimtai vargingai gyvenančių vilniečių kasdien susirenka Gardino ir Gerovės gatvės labdaros valgyklose. Čia jie ne tik pavaišinami karštais pietumis, bet ir gali gauti sunkioje buityje naudingų daiktų, išsiskalbti drabužius, nusiprausti, pasikonsultuoti su teisininku, gauti psichologinę pagalbą. Skurdžiai gyvenantis žmogus paramos centre „Vilties centras“ sutinka likimo draugus bei geraširdžius paramos centro darbuotojus. Čia jis nebesijaučia vienišas, atgauna viltį ir savigarbą. Kai kurie lankytojai sugeba vėl rasti darbą ir integruotis į visuomenę.

Kasdien yra pamaitinama apie 500 - 600 asmenų, jiems patiekiami karšti ir pilnavertiški pietūs, dalinami maisto paketai, suteikiama psichologinė ir teisinė pagalba bei laikina nakvynė. Padedame asmenims, kurie patiria krizinę situaciją, pavyzdžiui – smurtas šeimoje, gyvenamosios vietos praradimas, paruošimas prieš išvykimą į reabilitacijos centrą ir begalė kitų atvejų. Dirbame su socialinės rizikos asmenimis. Suteikiame pirminę psichologinę pagalbą nuo priklausomybių kenčiantiems asmenims – motyvuojame juos vykti į reabilitacijos centrus, konsultuojame, suteikiame psichologinę paramą, padedame sutvarkyti dokumentus.

Dirbame ir karantino metu – laikydamiesi visų gairių ir reikalavimų gaminame maistą išsinešimui. Pagalba maistu žmonėms šiuo metu yra itin aktuali. Į mus kreipiasi daugiau asmenų nei įprastai: žmonės praradę pajamų šaltinį ir negaunantys kompensacijų, benamiai, taip pat senjorai, kurie šiuo metu neturi galimybių ar finansų maistui įsigyti. Organizuojant šią veiklą darome viską, kad apsaugoti ne tik savo komandą, bet ir mūsų lankytojus – įvesta griežta tvarka, yra išlaikomi reikalingi atstumai, reguliuojamas asmenų srautas.

Projekto tikslinė auditorija:
- Vieniši pensininkai ir neįgalūs asmenys;
- Asmenys, gyvenantys žemiau skurdo ribos;
- Daugiavaikės šeimos;
- Benamiai;
- Nuo alkoholinių ir narkotinių medžiagų priklausomi asmenys.
Šiuo sunkiu laikmečiu mums ypatingai reikalinga Jūsų pagalba - karantinas ir pandemija skaudžiai palietė visus, bet labiausiai nukentėjo tie, kas neturi galimybės pilnavertiškai pasirūpinti savimi ir artimaisiais.

Kiekviena Jūsų auka - galimybė mums kartu pamaitinti tuos, kuriems šiuo sunkiu metu mūsų valgykloje pateikiami pietūs gali būti vienintelis tądien ant jų stalo atsirandantis maistas.

Dėkojame už Jūsų gerumą!