Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kviečiu į svečius 2014

Atgal

Kviečiu į svečius 2014

Labdaringa iniciatyva „Kviečiu į svečius" – tai puiki proga gero maisto mėgėjams atšvęsti rudenį, pabūti linksmoje draugijoje bei kartu padėti tiems, kuriems labiausiai trūksta maisto.

Lietuvoje skurdo riziką patiria kas penktas žmogus. Tokių šeimų mityba prasta, nevisavertė. „Maisto bankas“ gali šiems žmonėms padėti, kasdien surinkdamas ir jiems perduodamas prekybininkų ir gamintojų labdarai atiduodamus maisto produktus. Tačiau šiam darbui atlikti reikia lėšų – mokėti už degalus, sandėlius ir kt. Todėl jau ketvirtus metus iš eilės visą rugsėjį kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson ir „Maisto bankas“ rengia projektą „Kviečiu į svečius“.

Apie projektą. Šiais metais visą rugsėjo mėnesį visuomenė raginama ruošti vakarėlius, piknikus, gaminti pusryčius, pietus ar vakarienes savo draugams, bendradarbiams ar kaimynams. Geradariai pagamina valgių, pasikviečia svečių, o šie pasivaišinę savo dėkingumą išreiškia pinigais, kurie perduodami „Maisto bankui“.

Mintis apie labdaros projektą Beatai kilo 2011-aisiais, sužinojus apie Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse kasmet vykdomą panašią iniciatyvą. Tais metais projekto „Kviečiu į svečius“ vaišėse dalyvavo 700 entuziastų, kurie "Maisto bankui" surinko beveik 15 tūkst. litų. Antraisiais metais surengtos projekto „Kviečiu į svečius" vaišės sulaukė dvigubai didesnio dėmesio – 1200 skanaus su meile pagaminto maisto gerbėjų, labdarai paaukota beveik 31 tūkst. litų. Už surinktas lėšas „Maisto bankas" nepasiturintiems patiekė 185 tūkst. porcijų. 2013-aisiais projektas plėtėsi toliau: surinkta beveik 45 tūkst. litų. Daugiau informacijos projekto tinklalapyje ir Facebook puslapyje.

Surinkta parama bus skirta tam, kad „Maisto bankas“ kasdien galėtų būtina paramą surinkti iš paramą duodančių maisto gamintojų, prekybininkų, ūkininkų ir teikti ją maistu skurdžiai gyvenantiems žmonėms. Jūsų finansinė parama labai reikalinga transportavimo išlaidoms padengti, transporto priemonių remontui, sandėliavimo ir paramos dalinimo patalpų nuomos ir eksploatacijos išlaidoms padengti.

Dėl Rusijos embargo kilo grėsmė, jog nemažos dalies Lietuvos ūkiuose užaugintų vaisių ir daržovių nebus galima parduoti. Jei geradariai ūkininkai nuspręstų šią paramą atiduoti nepasiturinčiųjų maitinimui, šio projekto metu surinktas lėšas taip pat naudotume derliaus nuėmimo ir transportavimo į „Maisto banko“ išlaidos padengti, jei reikėtų, taip pat ir terminio apdorojimo/konservavimo išlaidoms padengti.

Taigi KVIESKIME Į SVEČIUS IR SVEČIUOKIMĖS!