Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Kurkime padėsiančius sveikti Šeimos Namučius

Atgal

Kurkime padėsiančius sveikti Šeimos Namučius

Apie 100 vaikų nuo kūdikių iki 18 metų kasmet Lietuvoje suserga vėžiu. Jų gydymas trunka labai ilgai – nuo pusės metų iki dvejų ar net trejų metų. Visą šį laiką tik vienas iš tėvų gali kartu su sergančiu mažyliu būti ligoninėje. Tuo tarpu kiti šeimos nariai gyvena atskirai, galimybių būti kartu nėra, nes užklupus ligai ir gydantis kitame mieste, broliai, seserys, tėčiai tiesiog neturi sąlygų susitikti. Todėl kai suserga vaikas – suserga visa šeima.

Norėdami palengvinti šeimų dalią, kuomet onkologine liga suserga vaikas, kviečiame kartu pastatyti Onkologine liga sergančio vaiko Šeimos Namučius (toliau - Šeimos Namučiai). Juose bet kuriuo pageidaujamu metu galės apsistoti sunkios ligos paliesta visa šeima. Šeimos Namučiuose jie bus kartu, turės visas sąlygas sveikti, bendrauti ne ligoninės aplinkoje. Atvykę ligoniuko broliai ir sesės, tėčiai ar kiti artimieji galės pabūti su sergančiu vaiku, palaikyti jį, leisti pailsėti prie vaiko nuolat būnančiam ir jį slaugančiam vienam iš tėvų. Pagal poreikį ligoniukams bus suteikiama pediatrų, skausmo specialistų, medikų, onkopsichologų, dvasininkų pagalba. Vyks įvairios meno, muzikos, judesio ir kt. terapijos.

Šeimos Namučiai įsikurs maždaug 2 km spinduliu nuo Vaikų ligoninės onkohematologijos skyriaus Vilniuje (Santariškėse). Juose bus 8 kambariai, iš kurių vienas bus skirtas paliatyviai slaugai (kai medicina sergančiam vaikui padėti jau bejėgė). Kiekviena apsistojusi šeima turės po atskirą kambarį su visa būtiniausia įranga. Pastatas bus vieno aukšto, kad sunkiau judantys vaikai galėtų laisvai judėti patalpose, išeitų į lauką. Iš kiekvieno kambario numatomos terasos, pasibuvimui gryname ore. Kieme numatoma vaikų žaidimų aikštelė, sodas.

Šeimos Namučiuose taip pat bus įsteigtas Vaikų onkologijos informacinis centras, nemokamai suteiksiantis visą reikalingiausią informaciją apie ligą, gydymąsi, pagalbą, reablitaciją. Nes ne visos šeimos turi kompiuterius arba nemoka jais naudotis, o daugeliui tiesiog pritrūksta laiko, jėgų ir įgūdžių skirti informacijos, pagalbos paieškai.

Į Šeimos Namučių kūrimą įtraukiamos Lietuvos verslo įmonės, rengiami projektai, gauti finansavimui, organizuojamos įvairios iniciatyvos, kurios padeda ne tik skleisti Šeimos Namučių idėją, bet renka lėšas jų statyboms. Pavyzdžiui: „Mamų unijos“ išleista pasakų rinktinė „Pasakų Namučiai“ - visos lėšos už parduotas knygas atitenka Šeimos Namučių kūrimui. Kovo 15 d. Čikagoje vyks labdaros renginys ir aukcionas, kuriame dalyvaus 500 svečių. Jo metu visos surinktos lėšos keliaus Šeimos Namučiams.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Šeimos Namučius statykime kartu!