„Krizių įveikimo centro“ kartu su partneriais atliktas tyrimas parodė, kad šiuo metu kas trečias žmogus Lietuvoje patiria psichologinę krizę. Visi žmonės krizes patiria bent kelis kartus gyvenime, jos yra sudėtinė ir dažnai neišvengiama jo dalis. Vis dėlto, koronaviruso pandemija ir karantinas pagilino sunkumus, tad patiriančiųjų krizes ir besikreipiančiųjų į „Krizių įveikimo centrą“ skaičius pastebimai išaugo.
Dažniausiai į savanoriaujančius profesionalius „Krizių įveikimo centro“ psichologus žmonės kreipiasi dėl netekties, skyrybų, minčių apie savižudybę, ligos, kitų staigių sukrėtimų. Išgyvenant sunkius jausmus ar dramatiškus gyvenimo pasikeitimus gali būti sunku patiems grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, gali trūkti artimųjų palaikymo, todėl profesionali skubi psichologinė pagalba yra itin reikalinga.
Jei žmogui pritrūksta vidinių resursų ar išorinio palaikymo psichologinei krizei įveikti arba ji sprendžiama netinkamais būdais, kriziniai išgyvenimai užsitęsia. Tai padidina depresijos, nerimo sutrikimų atsiradimo riziką, dėl kurių gyvenimo kokybė dar labiau pablogėja. O išspręsta, sėkmingai pergyventa krizė žmogų sustiprina, profesionali atrama padeda greičiau grįžti į įprastą gyvenimą.
„Krizių įveikimo centro“ psichologai daugiau nei 10 metų konsultuoja krizes išgyvenančius žmones. Centras užtikrina, kad psichologinę kančią patiriantys asmenys gali kreiptis be registracijos, tą pačią dieną, anonimiškai. Esant būtinybei, teikiama tęstinė pagalba.
Skirta parama bus panaudota būtinosios psichologų pagalbos krizę išgyvenančių žmonių paketams:
•krizinei pagalbai: suteikiamos 8 psichologo konsultacijos. Prireikus tęstinių konsultacijų, nukreipiame į specialistus;
•konsultacijų aplinkai: pasirūpinimas saugia, jaukia aplinka konsultacijoms „Krizių įveikimo centro“ patalpose ar nuotoliniu būdu;
•psichologų kvalifikacijai: supervizijos, susitikimai, mokymai.
Prisidėk, kad kenčiantys gautų taip reikalingą psichologo pagalbą!