Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kiekvienam vaikui – po Didįjį Draugą

Atgal

Kiekvienam vaikui – po Didįjį Draugą

Draugystė – didelė dovana. Ar tu pasiruošęs tapti ištikimu draugu? Ar gali dalintis tuo, ką jau turi? Tu gali tapti Didžiuoju draugu tam, kuriam dabar reikia, kad jį išgirstų ir išklausytų. Jam nėra su kuo pasikalbėti ir pasitarti. Jis vienišas ir jam nejauku. Didysis gali padėti, gali paaiškinti ir būti patikimas, įsipareigojantis, nes jis padovanos Mažajam laiko ir bus kantrus.

Apie projektą. Projekte taikome „Big Brothers Big Sisters“ programą Šv. Antano dienos centrą lankantiems socialiai apleistiems 7-14 metų vaikams (Mažiesiems Draugams), kuriems reikalingas dėmesys ir tvirtas bei teigiamas suaugusio žmogaus (Didžiojo Draugo ar Brolio, Draugės ar Sesės) pavyzdys. Nuolat dirbdami su krizėje esančia šeima, matome, kad vaikų pasitikėjimas neturi atspirties taško. Nes daugelis mato namuose, savo aplinkoje nuolatinę nedarną, meilės ir supratimo nebuvimą. Kuo toliau jie darosi uždaresni ir savo pyktį bei pagiežą dėl tokio gyvenimo nukreipia į kitus, nieko bendro su tuo neturinčius žmones arba save. Nepasitikėjimas, nuolatinis žeminimas padaro juos gležnus ir nieko nesiekiančius, užsidariusius savo apmaude.

Programa „Kiekvienam vaikui – po Didįjį Draugą“ („Big Brothers Big Sisters“) remiasi paprasta idėja: pasitikėjimu paremtos draugystės tarp suaugusio (paruošto savanorio) ir vaiko kūrimu. Ši ypatinga draugystė praturtintų dienos centrą lankančių vaikų, kurie jaučiasi vieniši, neturintys jų aplinkoje patikimo, juos išklausančio ir suprantančio suaugusio draugo, gyvenimus. Programos „Kiekvienam vaikui – po Didįjį Draugą“ savanoris ar savanorė, būdami teigiami pavyzdžiai ir atsiliepdami į vaikų poreikius, gali padėti jiems sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, gerbti save, kurti gerus santykius su aplinkiniais.

Projektas 2010 m. mažais žingsneliais pradėjo savo veiklą. Konsultuodamiesi su partneriais sukūrėme programos vadovą, programos taisykles vaikams, tėvams ir savanoriams. 2011 m. surinkome savanorių grupę, kuriai organizavome profesionalius psichologiniu pagrindu paremtus apmokymų kursus, kuriuos žadame kartoti kasmet, nes tai svarbu norint pradėti draugystes. Jau šiais metais programoje dalyvauja 7 savanoriai. Kad sukurti tinkamas draugystes su savanoriais toliau dirba profesionalūs specialistai, kurie pagal programos „Big Brothers Big Sisters“ rekomendacijas derina vaikų ir suaugusiųjų pomėgius, natūralius talentus, vertybes. Tai svarbu, kad vaikas jaustųsi saugus ir galėtų augti bendrystėje. Nors savanorių yra tik 7, vaikų šiuo metu yra kur kas daugiau. 2012 m. I pusmetį tikimės pradėti pirmąsias draugystes, kur vaikai ir savanoriais pradės draugystės kelionę, susitikdami kas savaitę ir praleisdami truputį laiko kartu.

7000 Lt parama reikalinga programos struktūros kūrimui bei dokumentacijos ruošimui: programos vadovo sudarymui, informacinių plakatų ir lankstinukų gamybai, radijo laidos apie šią programą kūrimui, savanorių mokymo programos ir dalomosios medžiagos sudarymui. Likusi suma bus skirta pirmųjų programos metų veiklos organizavimui.