Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kartu sveikti lengviau

Atgal

Kartu sveikti lengviau

Kiekvienais metais Lietuvoje vėžiu suserga daugiau nei 17 000 žmonių. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, kurie šią ligą gydosi arba yra reguliariai tikrinami gydytojų dėl galimo ligos atsinaujinimo. Vėžys klastinga liga, ankstyvose stadijose dažnai nepasireiškia jokie ligos simptomai, o gydymas negarantuoja, kad vėžys bus išgydomas ar, kad neatsinaujins.Liga nesirenka žmonių pagal metus, todėl pacientai yra vaikai, suaugę ir senoliai. Gydymas būna ilgas, sunkiai pakeliamas ir dažnai sukeliantis daugybę ilgalaikių pasekmių. Pasibaigus gydymui žmogus gali tapti neįgalus, mažiau darbingas arba visai nedarbingas. Ligos gydymas gali užsitęsti metus arba kelis, sumažėja pajamos, daug išteklių reikia gydymuisi ir sveikatos atgavimui po gydymosi. Nors Lietuvoje medicininės paslaugos yra gana aukšto lygio, tačiau labai trūksta psichologinės, emocinės ir finansinės pagalbos.

Projekto tikslas – sumažinti ar netgi eliminuoti onkologinių pacientų ir jų artimųjų emocinių ir psichologinių sutrikimų priežastis, pagerinti sergančiųjų vėžiu (onkologinių pacientų) gyvenimo kokybę, sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo, parodyti visuomenės dėmesį ir solidarumą, paramą ir pagalbą, kad sergantieji vėžiu jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais, nes kartu sveikti lengviau. Daugelis mokslinių tyrimų teigia, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose. Geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti.

Projektas „Kartu sveikti lengviau“ vykdomas nuo 2014 m. pradžios ir yra tęstinis, jis vykdomas visoje Lietuvoje ir skirtas visiems onkologinę diagnozę turintiems pacientams (vaikams ir suaugusiems) , bei jų artimiesiems. Projekto metu žmonėms su onkologinės ligos diagnoze nemokamai išduodama POLA kortelė, kuri suteikia galimybę nemokamai lankytis kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose) ir pasinaudoti POLA kortelės partnerių teikiamoms nuolaidomis prekėms bei paslaugoms. Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su 52 verslo partneriais, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas POLA kortelės partnerių teikia paslaugas nemokamai. Taip pat POLA bendradarbiauja su 37 kultūros įstaigoms (privačiomis ir valstybinėmis), kurios POLA kortelės turėtojams suteikia galimybę nemokamai lankytis jų renginiuose. Visą partnerių sąrašą galima rasti svetainėje

Nuo projekto pradžios yra išdalinta 3600 POLA kortelių, o spektakliuose ir koncertuose apsilankė virš 8000 vėžio paliestų žmonių bei jų artimųjų. Džiaugiamės projekto rezultatais, tačiau tai visgi labai mažas skaičius, palyginti su 17 000 naujų vėžio atvejų per metus Lietuvoje. Todėl norime vystyti projektą, siekiant jį labiau viešinti, aktyviau dirbti su kultūros įstaigomis, plėsti pagalbos galimybes regionuose.