Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kartu pildykime kuklius penktakojų norus

Atgal

Kartu pildykime kuklius penktakojų norus

„Penktoj kojoj” pilkų dienų nebūna. Būna visokių, o daugiausiai – juodų, bet nuobodu nebūna niekada. Dešimtys skambučių kasdien ir visai nesvarbu, kad galbūt šiandien - Velykos ar Kalėdos. Ir retas iš jų nereiškia, kad papildysime savo gretas dar vienu beglobiu. Vieni gražiai prašo. Kiti rėkia ir grasina. Dar kiti meluoja. Bet dažniausiai mus tiesiog informuoja, kad atvažiuoja/jau atvažiavo ir atiduoda/rado/nebegali auginti. Ir viename iš prieglaudos narvų atsiranda papildoma pora akių, pasakojančių vis kitą istoriją.

Istorijų mes matom visokių - partrenkti mašinų, ilgai bastęsi gatvėse, badavę prie būdos (nes kartais žmonės nesupranta, jog, padėjus maišą miltų, šuniukas pyrago neišsikeps), nuplikusiu kailiu ir pilnomis kolonijomis įvairiausių parazitų. Maži šuniukai atkeliauja ne vieni, o vadomis - neskiepyti, apleisti, o dažnai dar ir tokie maži, kad patys išsimaitinti dar negali. Deja, bet neskiepytų beglobių pas mus – absoliuti dauguma. Maža to, šiuos beglobius skiepyti dažniausiai būna jau gerokai per vėlu – pas mus jie patenka JAU sergantys. Ir net nežinome, kaip taip atsitiko, bet pamažu tapome ne tik prieglauda, bet ir klinika - pakaitiniu mamų darželiu, kirpykla ir krizių centru. Motinos ir vaiko namais, reabilitacijos sanatorija ir net slaugos ligonine...

Mūsų komandai savaitgalių nėra. Dirbame kasdien, be poilsio dienų - visa tai tik tam, kad dar vienas toks gyvūnas, kurio kažkam nebereikia, turėtų šansą vėl atrasti žmones, kurie jo NORĖS. 2017 m. dar nepasibaigus, mūsų „sąskaitoje“ jau daugiau nei 1000 priglaustų augintinių.

Vien privalomosios medicininės išlaidos kiekvieną mėnesį pareikalauja bent kelių tūkstančių eurų. Ir taip pasiseka tik tais mėnesiais, kada nėra rimtesnių traumų, masiškai neatkeliauja jau sergantys šunys ar būrys itin lengvai pažeidžiamų mažylių. Visus pas mus patenkančius gyvūnus skiepijame, naikiname kailio ir organizmo parazitus, sterilizuojame/kastruojame ir ženkliname. Tai – tik būtinosios procedūros, kurioms kas mėnesį reikia bent 2000 eurų. Rimtų operacijų kainas skaičiuojame šimtais.

Padėkite mums pasirūpinti „Penktomis kojomis“ - kad jie greičiau galėtų iškeliauti į savo naujus namus.