Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kartu padėkime pažeidžiamiausioms pabėgėlių šeimoms

Atgal

Kartu padėkime pažeidžiamiausioms pabėgėlių šeimoms

Iš Tadžikistano pasitraukusi Layla su penkiais mažamečiais vaikais, nesant laisvų vietų apgyvendinimo centruose, buvo apgyvendinti pasienio užkardoje, sulaikytiems žmonėms skirtose patalpose. Tokios patalpos yra nepritaikytos šeimoms: stalai ir kėdės pritvirtinti prie grindų, kambaryje įrengtas klozetas. Vaikai, atšalus orams, neturėjo tinkamų sezonui rūbų ir batų. Dvi dukros turėjo sveikatos sutrikimų: vienai mergaitei įtariamas albinizmas, todėl pastebimas didelis akių ir odos jautrumas, kita mergaitė kūdikystėje yra patyrusi traumą, todėl sunkiai juda. Šeima pasienio užkardoje prabuvo visą mėnesį.

Šeimoms su mažamečiais vaikais tokiais atvejais trūksta maisto, higienos priemonių, tinkamų sezonui rūbų ir avalynės, sauskelnių ir t. t., kurias jiems parūpina Lietuvos Raudonasis Kryžius, turintis galimybę patekti į pasienio kontrolės punktus visoje Lietuvoje. Tačiau nenutrūkstamam tokios pagalbos teikimui nepakanka turimų lėšų.

Turkijos pilietė Anmar patyrė psichologinių, seksualinių bei fizinių traumų. Dėl patirtų išgyvenimų, vienišumo, šeimos ir bendruomenės atstūmimo ir diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos bei patirto smurto moteriai būtina visokeriopa pagalba. Ją stengiasi užtikrinti Raudonasis Kryžius, kuris pasirūpina saugia gyvenamąja aplinka, teikia psichosocialinę paramą, organizuoja ilgalaikę psichologinę ir psichiatrinę pagalbą.

Tai yra tik keli pavyzdžiai iš situacijų, su kuriomis susiduriame praktiškai kiekvieną dieną. Be Jūsų pagalbos neturėtume galimybės padėti žmonėms, kuriems pagalba yra reikalinga čia ir dabar.

Šis projektas skirtas teikti humanitarinę ir psichosocialinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems ar dėl kitų priežasčių iš savo kilmės valstybių pasitraukusiems žmonėms visoje Lietuvoje. Pirmenybė teikiama sudėtingiausiose situacijose atsidūrusiems žmonėms, tais atvejais, kai nėra galimybės išlaidų padengti valstybės ar kitų vykdomų projektų lėšomis, o turimų lėšų nenutrūkstamai teikti tokią pagalbą nepakanka.

Anksčiau per Aukok.lt suaukotomis lėšomis jau padėjome beveik 600 nuo karo nukentėjusių žmonių. Nesant pakankamo finansavimo, dauguma jų negauna reikiamos būtinos pagalbos. Net ir pati mažiausia suma gali pakeisti žmogaus likimą, tad kviečiame paaukoti šiam projektui ir padėti sudėtingose situacijose atsidūrusiems žmonėms.