Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kartu padėkime įveikti krizes

Atgal

Kartu padėkime įveikti krizes

Koks sėkmingas ir laimingas bebūtų gyvenimas, niekas negali apsaugoti nuo krizės – situacijos, kurią lydi didelis nerimas, įtampa, grėsmė, nesaugumas, pavojus, pasimetimas ir panašūs išgyvenimai.

Labai daug psichologinių krizių susijusios su netekties išgyvenimais. Tai gali būti artimųjų mirtis ar savižudybės; sveikatos, gebėjimo džiaugtis, įprastos gyvenimo kokybės praradimas; skyrybos, darbo, socialinio statuso, savo vertybių ar asmeninės vertės, tikėjimo netekimas.

Svarbu, kad kiekvienas krizės ištiktas ir pagalbos ieškantis žmogus ją rastų. Krizės įveikimo centre budintys savanoriai-konsultantai tokiems žmonėms teikia nemokamą, anoniminę psichologinę pagalbą, kuriai nereikia išankstinės registracijos.

Krizių įveikimo centro tikslas – teikti skubias, anonimiškas ir finansiškai prieinamas psichologines konsultacijas tuo metu, kai žmogui to labiausiai reikia, t.y. ištikus psichologinei krizei. KĮC veikla ir teikiamos paslaugos Lietuvos psichikos sveikatos kontekste yra unikalios tuo, jog darbo dienomis 16-20 val. ir šeštadieniais 12-16 val. budi specialistai, į kuriuos galima kreiptis be išankstinės registracijos ir gauti pirminę pagalbą nemokamai. Lengvai surandama ir prieinama psichologinė pagalba yra gyvybiškai svarbi, kai žmogus galvoja apie savižudybę, išgyvena netektį ar patiria kitą sukrečiantį įvykį, dėl kurio pats negeba tvarkytis arba su pasikeitusia būsena, arba su kasdienėmis gyvenimo užduotimis. Šiuo atveju skubi pagalba gali ne tik padėti žmogui pasijusti geriau ar užkirsti kelią psichikos sutrikimams, bet ir išgelbėti gyvybę.

Daugiau informacijos galite rasti www.krizesiveikimas.lt ir Facebook puslapyje.