Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Kalėdų šiluma diabetu susirgusiems vaikams

Atgal

Kalėdų šiluma diabetu susirgusiems vaikams

Kasmet Lietuvoje 1 tipo cukriniu diabetu suserga 150–200 vaikų ir jaunuolių iki 18 metų. Nepagydomos ligos diagnozė stipriai paveikia ir patį vaiką ar jaunuolį, ir jo šeimą bei artimuosius. Sunku suvokti naujo gyvenimo taisykles, dar sunkiau su tuo susigyventi ir priimti kaip neišvengiamybę. Cukrinis diabetas kelia labai daug klausimų, apimančių ne tik ligos valdymą, kurio moko medicinos personalas, bet ir teisinius, socialinius, buitinius ir pan. reikalus, į kuriuos atsakymų tenka ieškotis pačiam. Dažną aplanko vienišumo ir bejėgiškumo jausmas, nes kasdien susiduriama su įvairiais iššūkiais, kuriuos tenka įveikti savarankiškai bandymų ir paklydimų būdu. Klaidžiojimas nežinomybėje atima jėgas, kelia nusivylimą ir pyktį, o esant tokios būklės sunku išlikti ramiam ir praktiškai neįmanoma grįžti į įprastinį gyvenimo ritmą.

Priimti pasikeitusį gyvenimą, rasti atsakymus į begalę kylančių klausimų labai padeda to paties likimo žmonių, kurie visa tai jau yra perėję ir patyrę, moralinis palaikymas ir praktiniai patarimai. Labai svarbu pačiomis pirmomis diagnozės dienomis, kurios iš tiesų yra beprotiškai sudėtingos tiek fizine, ties psichologine prasme, susirgusiajam vaikui ar jaunuoliui bei jo artimiesiems parodyti nuoširdų dėmesį, leisti suprasti, kad visi sudėtingi iššūkiai bus įveikiami, nes šalia – situaciją suprantantys ir ištiesti pagalbos ranką pasiruošę žmonės. Tai sumažina įtampą, pradedama blaiviau mąstyti, labiau pasitikima savo jėgomis, ryžtingiau priimami sprendimai, o tai lemia geresnę ligos kontrolę ir leidžia suvokti ir patikėti, kad gyvenimas su diabetu gali būti toks pat kokybiškas ir sėkmingas kaip ir prieš diagnozę.

Už projekto metu surinktas lėšas naujai 1 tipo cukriniu diabetu susirgusiems vaikams ir jų šeimoms bus dovanojami krepšeliai, kuriuose jie ras:
•laiškus, išreiškiančius kitų diabetu sergančiųjų palaikymą;
•reikalingų priemonių gyvenimui su diabetu palengvinti (diabeto reikmenų dėklas, nuo dūrių skausmo apsaugantis kremas, mažiausiai skausmo keliantis piršto pradūriklis, insulino injekcijų vietas gydanti kosmetika, skiriamoji diabetu sergančiojo apyrankė, gliukozės kiekį kraujyje keliantys produktai, becukriai skanėstai, žaislas, padedantis mokytis atlikti injekcijas);
•naudingos informacijos apie sergančių diabetu ir jų atstovų teises, išmokas, lengvatas, socialinių problemų sprendimo būdus.

Rūpestingai parinktos priemonės ir aiškiai išdėstyta informacija su reikalingomis nuorodomis naujai susirgusiems padės lengviau priimti ligą ir su ja susigyventi, leis iš anksto pasiruošti nerimą keliančioms situacijoms, suteiks žinių, kaip spręsti su liga susijusius specifinius klausimus.