Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę

Atgal

Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę

Kas minutę pasaulyje gimsta neišnešiotas naujagimis. Tai – net 15 milijonų kūdikių per metus! Į šį pasaulį toks mažylis atkeliauja per anksti, skubėdamas, dažnai negalintis savarankiškai kvėpuoti, valgyti ir palaikyti kūno temperatūros, tesveriantis vos pusę ar vieną kilogramą. Toks vaikelis kabinasi į gyvenimą už plastikinio inkubatoriaus sienų, apraizgytas vamzdeliais, ir dieną-naktį prijungtas prie jo gyvybę palaikančios medicininės aparatūros.

Lietuvoje kasmet per anksti į pasaulį pasibeldžia apie 1500 naujagimių. Dalis jų neišgyvena. Neišnešiotiems naujagimiams gyvybiškai būtina kvalifikuota medicininė pagalba – gydytojai, slaugytojai – ir naujausia medicininė įranga.

Mažučiai, vos į delną telpantys naujagimiai, su peršviečiama plona odele kovoja už savo gyvenimą prijungti prie kvėpavimo aparatų, stebinčių naujagimio širdies darbą, kvėpavimą, arterinį kraujospūdį, temperatūrą ir kraujo įsisotinimą deguonimi. Juk dar mamos pilvelyje turėję augti kūdikiai nemoka palaikyti svarbiausių savo gyvybinių funkcijų - kvėpuoti, reguliuoti kūno temperatūros, čiulpti ir ryti. Dėl nesubrendusios imuninės sistemos jie neatsparūs infekcijoms, dažnam anksčiau laiko gimusiam naujagimiui lieka atviras arterinis Botalo lakatas, dėl tinklainės nesubrendimo gali išsivystyti naujagimių retinopatija.

Viena iš vietų, gelbstinčių šiuos mažylius yra Kauno Perinatologijos centras. Šiam centrui reikalinga modernesnė, neinvazinė, mažiau skausmo sukelianti įranga, kurios dėka galima pasiekti geresnę neišnešiotų naujagimių gyvenimo kokybę ir užtikrinti tolimesnį jų sveiką vystymąsi bei augimą.

Akcija „Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę“ su atlikėjų komanda ir iš naujo per Kalėdas atgimstančia legendine daina kviečia visus žmones jungtis bendram tikslui, kad kiekviena maža gyvybė Lietuvoje būtų išsaugota!

Projektas įgyvendinamas kartu su Asociacija „Padedu augti“, Tomu Auguliu, naujienų portalu DELFI, UAB „Be tabu“ ir KO ir LNK televizija. Akciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.