Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kalėdinės šypsenos, kurios padeda sveikti!

Atgal

Kalėdinės šypsenos, kurios padeda sveikti!

Kasmet „RAUDONŲ NOSIŲ“ klounai pradžiugina daugiau nei 20 000 vaikų visoje Lietuvoje. Po daugiau nei metus trukusių virtualių skambučių gydytojai klounai gali ir vėl gyvai lankyti mažuosius pacientus. Lanksčiai prisitaikydami prie kintančių karantino ribojimų gydymo įstaigose, užtikriname vizitus gyvai arba (esant karantinui) virtualiai didžiausiose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ligoninėse.

Žaismingas ir teatralizuotas klounų bendravimas praskaidrina mažųjų pacientų kasdienybę ir palengvina jų sveikimo procesą. Galimybė drauge su klounais laukti didžiųjų metų švenčių ir bent akimirkai pamiršti niūrią ligoninės kasdienybę – tai, ką galite padovanoti mažiesiems ligoniukams.

ISTORIJA IŠ LIGONINĖS:

,,Tądien, eidami ligoninės koridoriumi pajutome iš kažkur atkeliaujantį vėsų skersvėjį. Pravėrę 7-tos palatos duris pamatėme mergaitę, kuri ramiai sėdėjo ant lovos ir žiūrėjo pro pravirą langą. ,,Brrr... kaip čia šalta, gal užverkime langą?‘‘, – iškart sureagavome. Otilija pradėjo purtyti galvą ir prisipažino: ,,Nenoriu, taip aš galiu užuosti žiemą‘‘. Tuomet Zigmas brūkštelėjo kelis akordus ukulėle ir iš mergaitės Otilijos pasakytų žodžių, pradėjome kurti dainą. Pamažu, dainos pagalba pavyko uždaryti langą, o ir atmosfera palatoje ėmė keistis. Tarsi nuo jos pačios impulso ir mūsų dainos palata persimainė ir iš paprasto kambario tapo įsivaizduojamas pasaulis, kuriame neliko nei ligos, nei lovos tik kalėdinė atmosfera, žiemos kvapas ir šiltos šypsenos. Man tai buvo dar vienas pavyzdys, kad drauge net ir ligoninės palatoje galima susikurti tą džiaugsmingą švenčių laukimo nuotaiką!’’ – susitikimo akimirka dalinasi klounė Klara.

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ skleidžia šypsenas ir juoką šalies vaikų ligoninėse, vaikų sanatorijose vykdo kūrybines „Cirko paciento” dirbtuves, „Keliaujantis klounų orkestras” lanko proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turinčius mažuosius.

Paverskite Kalėdų stebuklus realybe – padovanokite dar daugiau šypsenų šalies ligoniukams!