Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kalėdinė dovana sergantiems diabetu

Atgal

Kalėdinė dovana sergantiems diabetu

Sakoma, kad didžiausia dovana yra gera sveikata. Deja, šią dovaną gali gauti ne kiekvienas. 2 tipo cukrinis diabetas – klastinga liga, kuria kasmet suserga vis daugiau žmonių. Lietuvoje 2022 m. ši liga diagnozuota daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, tačiau Lietuvos sveikatos apsaugos sistema nėra pajėgi suteikti tinkamas sąlygas šiai ligai kontroliuoti.

2 tipo cukrinio diabeto gydymo pagrindas – gliukozės kiekio kraujyje reguliavimas. Efektyviausia priemonė stebėti gliukozės kiekio kraujyje pokyčius yra gliukozės jutikliai, kurie sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu nėra kompensuojami, o savarankiškai įsigyti ne kiekvienas pajėgia. Gliukozės jutikliai leidžia geriausiai suprasti ligą, nes parodo, kurie maisto produktai ar jų deriniai labiausiai didina gliukozės kiekį kraujyje ir kenkia sveikatai. Remdamasis gliukozės jutiklių duomenimis, sergantis asmuo gali kryptingai keisti mitybos įpročius, iš savo raciono išbraukdamas jo organizmui netinkančius, jo sveikatai nepalankius maisto produktus ir įtraukdamas tuos, kurie padeda išlaikyti gliukozės kiekį kraujyje normos ribose.

Per projektą surinktos lėšos leis net 60-čiai asmenų, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, 10 dienų išbandyti gliukozės jutiklius, kurie jiems padės labiau pažinti ligą, paskatins pakeisti mitybos ir gyvenimo būdo įpročius ir priimti sveikatai palankesnius sprendimus.

Didžiausios metų šventės – Kalėdų – proga padovanokime 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms galimybę pažinti savo ligą, o pažinus imtis priemonių sveikatai išsaugoti.