Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kalėdinė dovana onkologiniams ligoniams 2022

Atgal

Kalėdinė dovana onkologiniams ligoniams 2022

Sergant vėžio liga patiriamas stiprus stresas dėl savo ateities, gyvenimo būdo, socialinių sąlygų, pasikeitusių planų, fizinių pokyčių, dvasinių, egzistencinių sunkumų, todėl ypač svarbu palaikyti onkologinių pacientų psichosocialinę gerovę, sumažinti įtampą ir padidinti viltį.

Suteikime galimybę Lietuvos onkologiniams ligoniams medicininio gydymo metu ar remisijoje gauti ypač reikalingas nemokamas tęstines sveikatinimo paslaugas. Ligoniui kalėdiniu laikotarpiu būtų suteiktas personalizuotų sveikatinimo paslaugų paketas: individualios relaksacinės kūno atpalaidavimo paslaugos, psichologinės relaksacijos paslaugos, fizinio aktyvumo paslauga pagal individualų poreikį ir Kalėdinė pilnaverčio maitinimosi edukacija.

Tyrimai parodė, kad onkologiniams pacientams skirtos sveikatinimo, psichosocialinės ir fizinio aktyvumo paslaugos, gautos gydymo metu ir po jo, pagerino jų fizinę, emocinę būklę bei gyvenimo kokybę, sumažino su liga susijusį stresą ir nuovargį.

Šie užsiėmimai padėtų:
•pagerinti savijautą ir sveikimą, atstatyti prarastą kūno dalių judrumą (susidarę randai, nervinis nejautrumas ir kt.), kad būtų galima pradėti tolesnį gydymą ir kt.;
•sumažinti biosocialinę įtampą (nemigą, nerimą, baimę, fizinį diskomfortą, miego kokybę ir kt.);
•paskatinti sergantįjį vėžiu sugrįžti į pilnavertį socialinį gyvenimą (darbinę/profesinę, visuomeninę veiklą, studijas ir kt.).

Daugiau informacijos apie VšĮ „Šv. Pranciškaus onkologijos centras“ veiklą ir Aukok.lt projekto vykdymą rasite interneto svetainėje Onkocentras.lt bei Facebook paskyroje.