Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kalėdinė dovana onkologiniams ligoniams

Atgal

Kalėdinė dovana onkologiniams ligoniams

Sergant vėžio liga patiriamas stiprus stresas dėl savo ateities, gyvenimo būdo, socialinių sąlygų, pasikeitusių planų, fizinių pokyčių, dvasinių, egzistencinių sunkumų, todėl ypač svarbu palaikyti onkologinių pacientų psichosocialinę gerovę, sumažinti įtampą ir padidinti viltį. Aukok.lt Kalėdų projektas suteiktų galimybę Lietuvos onkologiniams ligoniams medicininio gydymo metu ar remisijoje gauti ypač reikalingas nemokamas sveikatinimo paslaugas.

Ligonis kalėdiniu laikotarpiu gautų personalizuotų sveikatinimo paslaugų paketą (vienam asmeniui projekto dėka būtų suteikta: 3 individualios relaksacijos paslaugos, 1 subalansuotos specializuotos mitybos edukacija-seminaras „Aš renkuosi sveiką gyvenimą“ su mitybos specialiste, kalėdinis renginys „Švenčiame gyvenimą“ su maisto gaminimu ir ragavimu, (įstaigos indėlis – 5 fizinio aktyvumo paslaugos pagal individualų poreikį). Iš viso sergantiems vėžio liga būtų suteikta 140 sveikatinimo paslaugų.

Tyrimai parodė, kad onkologiniams pacientams skirtos sveikatinimo, psichosocialinės ir fizinio aktyvumo paslaugos, gautos gydymo metu ir po jo, pagerino jų fizinę, emocinę būklę bei gyvenimo kokybę, sumažino su liga susijusį stresą ir nuovargį.

Šie užsiėmimai padėtų:
•pagerinti savijautą ir sveikimą, atstatyti prarastą kūno dalių judrumą (susidarę randai, nervinis nejautrumas ir kt.), kad būtų galima pradėti tolesnį gydymą ir kt.;
•sumažinti biosocialinę įtampą (nemigą, nerimą, baimę, fizinį diskomfortą, miego kokybę ir kt.);
•paskatinti sergantįjį vėžiu sugrįžti į pilnavertį socialinį gyvenimą (darbinę/profesinę, visuomeninę veiklą, studijas ir kt.).