Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kad randai nežalotų vaikų gyvenimo

Atgal

Kad randai nežalotų vaikų gyvenimo

Investicija į vaikų sveikatą visada atsiperka – sveikas, laimingas vaikas yra tai, ko reikia mūsų šeimoms, visuomenei, valstybei.

Vaikų ligoninė Santariškėse – tai sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai, pasirengę bet kuriuo paros metu suteikti pagalbą vaikams nuo gimimo iki aštuoniolikos metų. Bet kaip ir daugumai Lietuvos sveikatos sistemos įstaigų jai šiandien reikia lėšų siekiant neatsilikti nuo naujausių šiuolaikinės medicinos technologijų. Vaikų gydytojai stengiasi savo mažuosius ligonius gydyti geriausiais medikamentais, naudoti nepasenusią aparatūrą, taikyti šiuolaikiškus, pacientui tinkamiausius metodus.

Apie projektą. Šiuo projektu Vaikų ligoninės paramos fondas siekia įsigyti įrangą randams gydyti. Randas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema. Randai lieka po sunkių nudegimų, sudėtingų traumų, itin sunkių operacijų, jei sutrikęs normalus gijimas ir oda linkusi randėti. Randai galūnėse sutrikdo normalius judesius, o jeigu randas veide – jis neretai tampa ne tik kosmetine, bet ir psichosocialine problema, trukdančia bendrauti su bendraamžiais. Vaikui augant randai trukdo normaliam audinių augimui.

Per metus Vaikų ligoninės Vaikų traumatologijos skyriaus Nudegimų ir plastinės chirugijos poskyryje gydoma apie 150 vaikų, patyrusių nudegimų traumą, iš kurių apie šimtui pacientų per metus reikia gydymo nuo randų, nes pastarieji, atsiradę po nudegimų, suformuoja kontraktūras, trukdančias galūnių funkcijai, deformuoja audinius.

Randams gydyti naudojamas lazeris su SurgiTouch 30ST sistema. SurgiTouch 30ST sistema, naudojant ją kartu su kitais randų gydymo metodais, suminkština ir suplokština randus, pagerindama paciento judesius ir rando estetinį vaizdą.

Surinkta parama bus skirta Vaikų ligoninei SurgiTouch 30ST sistemai su programinės įrangos atnaujinimu įsigyti.