1 tipo cukrinis diabetas – nepagydoma, visą gyvenimą trunkanti liga, nuo kurios apsisaugoti neįmanoma – nei mityba, nei gyvenimo būdas įtakos šios ligos atsiradimui neturi. Ligos valdymas – labai sudėtingas, sergantis žmogus turi nuolat leistis insuliną ir matuotis gliukozės kiekį kraujyje.
Pati geriausia ir efektyviausia gliukozės kiekio kraujyje stebėjimo priemonė yra gliukozės jutikliai, kurie leidžia nepertraukiamai stebėti gliukozės kiekio kraujyje rodiklius ir jais remiantis priimti sprendimus dėl reikalingos suleisti insulino dozės, maisto kiekio, fizinio krūvio ir pan. Itin svarbu gliukozės jutiklius pradėti naudoti ką tik susirgus, nes tai padeda suprasti ligos valdymo principus ir užtikrina geresnę ligos kontrolę (Tolimesnis jutiklių naudojimas lemia efektyvesnį gydymą ir turi lemiamos reikšmės ilgalaikėje ligos perspektyvoje – mažesnė tikimybė ateityje turėti ligos komplikacijas). Praktika rodo, kad sergantys asmenys, supažinę su efektyvaus ligos valdymo galimybėmis, labiau rūpinasi savo sveikata, gerėja jų emocinė būklė, greičiau grįžtama prie įprastinio gyvenimo ritmo.
Šiuo metu cukriniu diabetu sergantiems pacientams gliukozės kiekiui kraujyje matuoti siūlomi tik gliukozės matavimo aparatėliai, kurie matuoja gliukozės kiekį iš kraujo lašo, tai reiškia, kad kiekvieną kartą prieš maistą, po maisto, tarp valgymų arba bet kuriuo kitu metu, kai sveikatos būsena yra įtartina (paprastai apie 10–20 kartų per parą), reikia durti į pirštą.
Gliukozės jutikliai kol kas nėra kompensuojami, be to, yra gana brangūs (1 jutiklis – 60 Eur) ir ne kiekvienam įperkami. Liga reikalauja ir taip labai daug pastangų ir žinių, todėl parūpintas gliukozės jutiklis galėtų būti reali ir finansinė, ir emocinė, ir gerą fizinę savijautą garantuojanti pagalba, padedanti įveikti gyvenimo su nepagydoma liga iššūkius.
Siekiame, kad gyvenimas su liga būtų kuo sklandesnis ir lengvesnis, o ligos valdymas paprastesnis ir garantuojantis sveikatos būklę, leidžiančią grįžti į įprastinį gyvenimo ritmą ir būti darbingam.