Tapk ambasadoriumi Pateik projektą Verslui AUKO–KIT

Jiems teko palikti namus: pagalba baltarusių šeimoms

Atgal

Jiems teko palikti namus: pagalba baltarusių šeimoms

„Anksčiau net balsuoti neidavau, o šį kartą atsirado viltis, kad kažkas gali keistis. Stebėjau rinkimus, vėliau dalyvavau protesto akcijose. Norėjau, kad mano šalyje pagaliau įvyktų pokyčiai, kurių trokšta daugybė žmonių. Dėl savo pilietinės pozicijos sulaukiau grasinimų, namuose įvyko krata, man buvo pradėta baudžiamoji byla. Neketinau pasiduoti, bet kai pasakė, kad visus tris mūsų vaikus išsiųs į globos namus, nusprendžiau, kad reikia išvažiuoti. Į Vilnių atvykome pasimetę, bet Dapamoga mums padėjo susiorientuoti. Bandome suprasti, kaip mums dabar gyventi naujoje realybėje. Bet prisipažinsiu: kiekvieną dieną su vaikais pasvajojame, kaip grįšime namo – ten mūsų laukia mylimas katinėlis“.

2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Rinkimus stebėjo daugybė žmonių visoje šalyje, kurie surinko įrodymus apie rinkimų rezultatų klastojimą. Šį kartą žmonės su tokia visuotine apgaule nesitaikė: jie išėjo į Minsko ir kitų miestų bei miestelių gatves apginti savo balso. Sulaukdami žiauraus valdžios ir jos smogikų atsako, jie toliau tęsia nelygiavertę kovą už savo laisvę ir teisę būti išgirstiems. Deja, daliai žmonių dėl smurto ir persekiojimo tenka palikti savo šalį. Baltarusiją palieka šeimos su vaikais, kurioms dėl tėvų pozicijos grasinama vaikų atėmimu.

„Dapamoga“ įsteigėme tam, kad į Lietuvą atvažiuojantys žmonės rastų čia saugų prieglobstį nuo smurto ir persekiojimo. Mūsų tikslas – suteikti jiems reikalingą apgyvendinimą, finansinę paramą ir palydėjimą.

Kaip mes veikiame?
• pasitinkame atvykstančius žmones pasienyje;
• padedame surasti gyvenamąją vietą, padengiame 1-2 mėnesių nuomos mokestį;
• suteikiame informaciją apie legaliam buvimui Lietuvoje reikalingus dokumentus, sąskaitos atidarymą, medicinines ir švietimo paslaugas;
• suteikiame materialinę pagalbą drabužiais, maistu, higienos priemonėmis ir kt.;
• padedame atvykusiems asmenims kuo greičiau adaptuotis naujoje vietoje ir pradėti savarankišką gyvenimą.

Atvykimas į Lietuvą – tai laikinas sprendimas. Visi atvykusieji svajoja kuo greičiau sugrįžti į savo namus, kuriuose paliko draugus, artimuosius, mylimus naminius gyvūnus. „Dapamoga“ rūpinasi, kad buvimas šioje laikinojoje stotelėje leistų jiems atsigauti po skausmingų patirčių, įkvėptų juos toliau siekti pokyčių savo šalyje.

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis