Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

„Jaunimo linija“ – tūkstančiai atsilieptų pagalbos skambučių

Atgal

„Jaunimo linija“ – tūkstančiai atsilieptų pagalbos skambučių

Kiekvienas „Jaunimo linijos” savanoris per savo budėjimo laiką atsiliepia vidutiniškai į 2 tūkst. jaunų žmonių pagalbos skambučių, šimtai pokalbių – su žmonėmis, galvojančiais apie savižudybę.

O kas atsitinka, jeigu niekas neatsiliepia?

Šiuo metu „Jaunimo linija“ gali atsiliepti tik į 1 iš 10 skambučių. Žmonių, norinčių tapti „Jaunimo linijos“ savanoriais, netrūksta, tačiau prieš pradedant savanoriavimą jie turi būti tinkamai parengti – reikalingi specialūs mokymai. Šio projekto tikslas budėjimams parengti 21 naują savanorį. Jie atsilieptų į 42 tūkst. pagalbos skambučių.

Apie projektą. Daugybė jaunų žmonių patiria įvairių sunkumų, kurių negali pasidalinti su kitu žmogumi – neturi draugų, nesutaria su tėvais, psichologų paslaugos yra per brangios, o mažesniuose miestuose ir kaimuose apskritai trūksta galinčių padėti specialistų. Besikreipiantys į „Jaunimo liniją“ nurodo įvairias problemas, dažniausiai tai: mintys apie savižudybę, santykiai su tėvais, globėjais, kitos lyties atstovais ar draugais, vienišumas, patyčios. „Jaunimo linija“ yra būdas gauti nemokamą emocinę pagalbą bet kuriuo paros metu.

Už aukok.lt surinktas lėšas šiame projekte bus apmokyti ir tarnybai „Jaunimo linijoje“ parengtas 21 naujas savanoris. Dar 73 savanorius 2014 m. paruošime už lėšas surinktas iš kitų rėmėjų.

Ištraukos iš pirmųjų „Jaunimo linijos“ mokymų dalyvių, pradedančių mokymus, dienoraščių:

„Ateiti į „Jaunimo liniją“ nusprendžiau, kadangi buvau girdėjęs pasakojimų apie žmones, kurie nusižudė, apie tai, kaip sunku gyventi. Nutariau nekeikti tamsos, o uždegti žvakę.“Aurimas

„Niekad anksčiau nebuvau susimąstęs, kas ten tokie prie ragelio sėdi <...> Supratau, kaip esu įpratęs aplink matyti žmones aršiai siekiančius sau gerovės net ir kitų žmonių sąskaita ir kad įtariai žiūriu į nepažįstamus. Čia buvo kitaip - visų akys smalsios, visi nuoširdūs ir paprasti, nusiteikę bendrauti. Supratau, kad pataikiau į labai šaunių žmonių kolektyvą. Kursai nuo pat pradžių metė iššūkį išankstiniams nusistatymams apie žmonių bendravimą, paaiškėjo, jog emocinės paramos suteikimas ne toks jau ir paprastas dalykas.“Justas

„Mane įkvepia noras ne TIESIOG padėti žmonėms, bet padėti jiems IŠ TIESŲ, padėti kiek įmanoma geriau, tinkamiau.“Aistė


Daugiau savanorių dienoraščių ištraukų galima rasti čia.

Parama bus skiriama savanorių koordinatorių darbo užmokesčiui, patalpų nuomai, tinkamoms darbuotojų bei savanorių darbo sąlygoms užtikrinti, projekto administravimui.