Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Ištiesk gerumui ranką: padėk negalią turintiems vaikams

Atgal

Ištiesk gerumui ranką: padėk negalią turintiems vaikams

LPF „Algojimas“ duomenimis, Lietuvoje yra apie 30 000 įvairią negalią turinčių vaikų (iki 18 metų), iš kurių apie 7 000 negauna jokių ugdymo paslaugų, o kiekvieną dieną mūsų šalyje negalia nustatoma 5–6 vaikams. Apmaudu, kad dar šiandien egzistuoja tokios istorijos, kai šeimos, negaudamos tinkamos informacinės, psichologinės, būtinos materialinės pagalbos, ir dėl savo pačių baimės, gėdos bei nežinojimo, augina negalią turinčius vaikus taip, kaip supranta, kaip pavyksta... O pavyksta taip, kad 17 metų paauglys auginamas uždarytas kambaryje, lovoje su grotelėmis, niekada nematydamas saulės šviesos, maitinamas iš kūdikiams skirto buteliuko manant, kad kitaip nesugeba, kad būdamas 17 metų šis vaikas sveria vos 30 kg ir yra ant fizinio išsekimo ribos. Bent jau tokį vaizdą išvydome šią vasarą, kai pavyko šią šeimą aptikti ir atsivežti į fondo rengiamą psichosocialinės reabilitacijos stovyklą. Nors tėvai augina vaiką ne su mažesne meile nei kiekvienas mūsų mylime savo vaikus, tokios istorijos liudija, kad dar reikia kantriai ir uoliai dirbti, kad situacija šalyje pasikeistų.

Daugiau nei pusė šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, yra nepilnos - tai mažina šeimų galimybes gauti visas būtinas, tačiau mokamas paslaugas, todėl mūsų visų pagalba – ištiesta gerumo ranka – labai svarbi ir reikalinga.

Akcija „Ištiesk gerumui ranką“ prasidėjo prieš septynerius metus negalią turinčių vaikų kalėdinių svajonių pildymu. Per tuos metus akcija išaugo į labdaros renginių ciklą, o vaikų su negalia svajones ir toliau pildo geraširdžiai Lietuvos žmonės. Šūkiu „Ko vienas negaliu, kartu mes galim viską“ kiekvienas „kitoks“ vaikas ir jo šeima kreipiasi į geros valios žmones, prašydami neužsitarnauto gerumo. Negalios paženklintam vaikui ir jo šeimai svarbus mūsų palaikymas. Padėdami jiems, padėsime sau tapti geresniais.

Portale aukok.lt 2009-2014 m. suaukotomis lėšomis padėjome 585 šeimoms, auginančioms vaikus su negalia. Visa paramos suma – 85 288 €.

Akcijos tikslai:
• keisti visuomenės požiūrį į negalią;
• surinkti lėšų negalią turinčių vaikų valstybės nefinansuojamoms medicininėms ir reabilitacijos paslaugoms apmokėti.

„Visi nuostabūs jausmai pasaulyje sveria mažiau už vieną gerą darbą“ Dž. R. Lovelis