Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Išsaugokime Dvarčionių pievą kartu (2009.12-2011.03)

Atgal

Išsaugokime Dvarčionių pievą kartu (2009.12-2011.03)

Natūralios pievos nyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Išskirtinei savo natūralumu, tačiau apleistai Dvarčionių pievai reikia mūsų pagalbos. Parama, surinkta per aukok.lt, buvo skirta Dvarčionių pievos išsaugojimui reikalingos krūmapjovės įsigijimui.

Apie projektą: Dvarčionių pieva, esanti Vilniaus miesto ribose, yra labai vertinga savo gamtine prasme. Tai atvirų gamtinių buveinių ir su jomis susijusios vertingos biologinės įvairovės intarpas Rytų Lietuvos pušynų glėbyje. Ši pieva – atgaiva miestelėno akims, kur galima pasidžiaugti augančiomis gegūnėmis – mūsų krašto laukinėmis orchidėjomis, taip pat retu paprastuoju kardeliu. Čia sutinkami perintys pievų paukščiai, tokie kaip pieviniai kalviukai, geltongalvės kielės, pempės ir kt. Tačiau natūralios pievos nyksta visoje Europoje. Tad ir šiai natūralios gamtos kertelei iškilo grėsmė – dėl nebevykstančio šienavimo pieva užželia menkaverčiais krūmynais, kurie išstumia retuosius pievos augalus ir gyvūnus. Dar keleri metai – ir ji išnyktų visai.

Tik su visuomenės iniciatyva ir pagalba šią vertingą pievą galima išlaikyti, todėl Baltijos aplinkos forumas organizuoja talkas ir kviečia į jas visus, kurie yra neabejingi gamtos grožiui ir nori padėti jam išlikti. 2009 metais jau įvyko trys talkos, kurių metu buvo šienaujama ir kertami krūmynai ir pievos būklė itin pagerėjo. Į pievą sugrįžo griežlė. Tačiau gerai būklei palaikyti pagalba reikalinga kasmet. Tokias talkas organizavome 2010 metų pavasarį ir rudenį ir toliau ketiname tęsti darbus. Už paaukotus pinigus įsigyta krūmapjovė yra būtinas įrankis šiems būtiniems darbams atlikti kasmet.

Tik mūsų visų pastangomis pieva išliks, o su ja – ir jos vertybės, kuriomis gali gėrėtis kiekvienas!